IBM'den yepyeni buluşlar!

Teknoloji firması IBM'in araştırma birimi, elektronikten havacılığa yeni icatlarını ortaya çıkardı!

Uygulama geliştirme adına da yeni bir fırsat...

Uygulama geliştirme adına da yeni bir fırsat...

IBM'in ayarlanabilir ve arzu edilen özellikleri taşıyan yeni malzemelere yönelik buluşları, konuyla ilgili akademik çevrelere, malzeme üreticilerine ve yüksek performanslı malzemelerin son kullanıcılarına keşfe dayalı araştırma ve uygulama geliştirme adına da yeni bir fırsat sunuyor. Keşfedilen iki malzeme sınıfı, doldurulmuş bileşik malzemeler için reçine olarak kullanılabilecek ve bir çatlak oluştuğunda kendi kendini iyileştirme yeteneğine ve çözücüye dayanıklı, sağlamlık gibi son derece ayırt edici özellikler içeren son derece ayırt edici özelliklere de sahip.

Yapısal bileşeni seçerek geri dönüştürme yeteneğinin yarı iletken sektöründe önemli bir etki yaratacağı öngörülüyor. Zira, bu sayede çok değerli ancak hatalı üretilmiş parçaların ya da bölümlerin atılmak yerine yeniden işlenebilmesine olanak tanınacak.

IBM Türk Teknoloji Lideri Kıvanç Uslu yeni buluşlarla ilgili olarak öyle konuşuyor: "Yüksek performanslı malzemeler alanında önemli birtakım çalışmalar yapılmasına karşın günümüzdeki polimerlerde birkaç temel öznitelik hala eksik kalıyor. Yeni malzeme inovasyonu, küresel zorluklara yanıt verilmesi, yeni ürünlerin ve önemli teknolojilerin geliştirilmesi açısından çok önemlidir. IBM araştırma birimi artık moleküllerin kimyasal reaksiyonlara nasıl yanıt verebileceğini tahmin edebiliyor ve malzemelerin hızlı bir şekilde keşfedilmesini kolaylaştıran bilgi işlemin yardımıyla yeni polimer yapıları oluşturabiliyor. Ulaşım, mikroelektronik ya da gelişmiş üretim alanlarındaki uygulamalarda ileri teknolojili malzemelere ilişkin karmaşık gereksinimleri karşılamamızı sağlıyor."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

her ne kadar ibm`e hepimiz saygı duysakta bugün micro-soft gibi bir belayı başımıza musalat eden bizzat kendisidir. eğer ,ibm bu sektöre hiç karışmasaydı linux`un bile halt ettiği kadar gelişmiş sorunsuz kusursuz bilgisayarlar kullanıyorduk. böyle diyorum çünkü böyle sistemler zaten vardı öyle kusursuzdular ki; bugün 30 sene sonra bile milyonlarca insan hâlâ kullanıyor sadece ülkemizde bile yüzbinlerce insan kulklanıyor internet dahil her işte kullanabiliyorlar. ve bu bilgisayarlar canavar gibi tıkır tıkır çalışıyorlar.....

@27 May 2014 14:56 ben görmedim la nerde göster.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Uygulama geliştirme adına da yeni bir fırsat...
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir