İlk 4K film interente "düştü"

Bir online video servisi, çözünürlük mucizesi bu filmi abonelerine servis etmeye başladı bile...

İlk 4K film interente "düştü"

4K çözünürlüğündeki filmler uzun zamandır merak konusuydu. Bu yüksek çözünürlükle çekilecek filmleri gösterecek 4K çözünürlüklü televizyonların henüz çok yaygınlaşmış olmaması da yapımcıları 4K filmler çekmekten alıkoyuyordu.

Ancak Odemax isimli online video servisi, ilk 4K filmi abonelerine servis etmeye başladı. The Ballad of Danko Jones isimli kısa film, yüksek boyutlarına rağmen, hızlı internet bağlantısına sahip aboneler tarafından rahatlıkla seyredilebiliyor.

4K filmlerin yüksek boyutları nedeniyle online servislerden seyredilmesi için çok yüksek bant genişliği gerekiyor. Şimdilik, dünyanın en hızlı bağlantısına sahip Japonlar bu zevke ulaşabilecek. Japon internet video servisleri, abonelerine 4K filmler ulaştırmak için hazırlıklara başlamış durumdalar.

Ancak 4K filmler henüz ortaya çıkmışken, video endüstrisi şimdi de 6K videoları tartışmaya başladı. 86 fps hızında oynatılan 6.000 x 3.000 çözünürlüğündeki yeni video formatının 4K'ya alternatif olması bekleniyor.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Ben arada 480p de izliyom gene filmleri :D

Bizimkiler daha plazma almadı tüplü arcelik bozulmadan da yenisi alınmayacak nasıl bozabilirim ama benim isim olduğu anlasilmayacak cvp lütfen

iyice civittilar, tv almaktan vazgeçtim

Bende güya 3d full hd monitor almistim yalan oldu desenize neyse 3 yil kullanirim artik

Sen de yorum yaz