İlk Windows Phone 7'li cep o olacak

Windows Phone 7 yüklü ilk cep telefonu hakkında yepyeni bilgiler burada...

  • Halil Mollaoğlu
İlk Windows Phone 7'li cep o olacak
LG Panther: En yen MS işletim sistemini mi kullanacak?

LG Electronics'in Windows Phone 7 yüklü cep telefonu çıkaracak ilk üretici olduğu birkaç haftadır internette konuşuluyor. Potansiyel cep telefonu en sonunda bir kod adına kavuştu: Cihazın kod adı LG Panther ve eylül ayında dağıtımına başlanacak. Haberin kaynağı Best Mobile Contrats web günlüğü. LG'nin kendisi henüz konu hakkında bir açıklama yapmadı.

Yeni cihazın dokunmatik ekranı, kaydırılabilir QWERTY klavyesi ve ekranının altında üç tuşu olacak; aynen Microsoft'un Windows Phone 7 yüklü telefonlarda öngördüğü gibi. LG, MS'nin diğer gereksinimlerini de yerine getiriyor: Panther, yüksek çalışma temposu sunması beklenen 1 GHz'lik işlemciyle beraber gelecek. Diğer donanımlar arasında LED flaşlı 5 Megapiksel kamera var. Şu an için daha fazla detay belli değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

hadi be lg kim tutar seni

BigBang Buyuklugunde

LG yardırıyor resmen!..western88

1ghz bunu şebeke elektriğini bağlamadan da kullanabilecekmiyiz:D

buda tutmazsa vay microsoftun haline.tüm pasta epıl'a kalır.

sanki abd lilere kalmıyoduda.
ben anlamıyorum hani japonlar teknolojide ilerideydi.neden bir işletim sistemi yapmazlar anlamam.

bende bi win mobile 7 cep düşünüyorum ama şöle bi modeller derinleşsinde 5mp fotograf hd video kayıt rdsli radyo mp3 calar video oynatma hands free flaş aydınlatma ve içinde ofis programlı outlook entegrasyonlu wifili bi çihaz alıcam kısmetse birazdaha eklerdim ama ayıp olurdiye eklemedim artık

Ne alaka yani LG yardırıyor diye yorumlar yapmak, muhteşem bir cihazmış gibi? HTC HD2'de aynen bu özelliklere sahip (1 Ghz işlemci, 5 MP kamera, 512 MB Ram, grafik yongası) bir cihaz, Windows Mobile 7 yüklenememesinin tek sebebi 3 tuş kuralına uymaması.

neden bir işletim sistemi yapmazlar anlamam.
---------
Japonlar karliligi olmayan ise yatirim yapmazlar. Son kullanicinin kullandigi uc tane isletim sistemi var piyasada zaten(Windows MacOS,Linux) bu durumda japonlar nasil isletim sistemi gelistiricekte kimin pastasini kimden alicak?

''japonlar nasil isletim sistemi gelistiricekte
kimin pastasini kimden alicak''

tabi canım her türlü teknolojik eşyayı
elektrikli oto bile yapıyolar, nanorobot
yapıyorlar işletim sistemi yapamıyorlar
Amerikalılar bunlara ne yaptıysa
(atom bombası) iyi korkutmuş,
bilindiği gibi direksiyonu kimseye vermezler bu abd'liler

Bırakın bu işleri canım.Buna çocuklar bile inanmaz

iPhoneOS 4.0 nasıl olacak esas merak edilen bu, daha fazla sosyal entegrasyon ve çoklu görev olmazsa apple hapı yutar gibime geliyor. Microsoft bu sefer doğru yolda.

Sen de yorum yaz