İlki hayal kırıklığı oldu; peki ya ikincisi?

Samsung'un son yıllarda az yaşadığı hayal kırıklıklarından biri bu cepti. Ve şimdi, ikincisi geliyor

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy Beam'in pek de parlak olmayan geleceği

2012'deki Mobil Dünya Kongresi'nde Samsung'un ortaya çıkardığı Galaxy Beam, "bir sonraki büyük şey" olarak önümüze sunulmuştu. Telefonun önündeki mini projektör, ekranı duvara yansıtmanıza izin veriyordu.

Projektörlü telefonların ortaya çıkış nedeni, aslında pico-projektörlerin gelişiydi. Piko projektörün optiklerini alıp, onları ekrandan işlemciye gerekli her şeye sahip olan bir telefona yerleştirip sunmak aslında iyi bir fikirdi. Ancak konsept kağıt üzerinde hoş görünse de, uygulamada o kadar iyi olamadı. Başta sizi etkilese de projektörün yeterince iyi olmaması, pil ömrünün kısalığı ve telefonun hantallığı önemli dezavantajlardı.

Galaxy Beam, karanlık odada görüntüyü duvara yansıtmanıza yetecek 15 lumen ışığı sağlayabiliyor. Ancak daha parlak, daha yüksek kontrasta sahip bir görüntü için daha çok ışığa ihtiyacınız var. Galaxy Beam'in kullandığı teknoloji, hala ilk aşamalarında olduğundan ona dikkatle yaklaşmakta fayda var. Galaxy Beam 2'nin bu durumu değiştirip değiştirmeyeceğini, cihazın Çin'den dışarı çıkması halinde göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bu pico Projektorlerin de ozel bi lambaya ihtiyaci yok mu. Normal projektorlerin lambasi 3000 saat dayaniyor ve galiba 200$ - 300$ arasinda bir fiyati vardi yanilmiyorsam. Yoksa bu yeni nedil projektorler led'le mi calisiyor?

Bir de lambadan cikan isi olayi var. 15 lumenin ustunde bir isik kaynagi hic mi isinmayacak? Bu CPU GPU ve RAM ile birlesip ufak bir firin olusturmayacak mi? Boyle bir isik kaynagini o sicaklik kosullari altinda nasil bir batarya ile desteklemeyi dusunuyorlar? Eger bayarya da sarjda olursa kasanin ici kac derece olur hesaplanmis mi? Aklima takilan sorular bunlar. Eger Pico projektorler ile ilgili bir makele cikarsa severek okurum. Saygilar.

Bizim dershanedeki hoca da var bundan

Sen de yorum yaz