Instagram "Takip Edilenler"i Kaldırıyor

Instagram'ın "başkalarının ne yaptığını" takip etmenizi sağlayan, bazen insanları ele veren işlevi, tarihe karışıyor!

Instagram "Takip Edilenler"i Kaldırıyor

Instagram, çok bilinmeyen işlevlerinden biri olan "Takip edilenler" sekmesini bu hafta itibariyle kaldırmaya başlayacak. İşlev, takip ettiğiniz kişilerin yeni beğenmelerini ve yorumlarını görmenizi sağlıyordu.

"Kalp" sekmesinden ulaşılabilen işlev, takip ettiğiniz kişilerin yeni takip etmeye başladığı hesapları da gösteriyordu. İşlevin arkadaşlarınız hakkında gereğinden fazla şey söylediği düşünülüyor. Örneğin Instagram'ın derin yeteneklerinden haberi olmayan patronunuzun beğendiği Instagram modellerini bu sekmede görebiliyordunuz. Instagram'ın bu işlevi kaldırmasının nedeni ise iddiaya göre çok fazla kullanılmaması.

"Takip edilenler" ilk olarak 2011'de yeni hesaplar ve fotoğraflar keşfetmeyi kolaylaştırmak amacıyla sunulmuştu. Şu an uygulamadaki Keşfet sekmesi, ilginç içerik bulma konusunda çok daha iyi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

--Takip edilenler özelliğinin kullanılmadığı kocaman bir YALAN. Bir çok insan ''sadece takip ettiği kişi ve konulardan'' haberdar olmak için bu işlevi kullanıyordu. Yalnız keşvet sekmesinde ''sadece takip edilen kişi veya konulardan'' şeklinde bir seçenek eklenmeli ki eskisini aratmasın.-- Gönül isterdi ki böyle basit şeyleri düşünebilsinler fakat 3-4 yaşındaki telefonlarda bile programlarını doğru dürüst çalıştırmayı başaramayan bir şirket için zor... Bilge Baykuş T.O.L

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play