Intel işlemciler %50 daha mı ucuz olacak?

Intel, Nisan ayının ortasından sonra işlemci fiyatlarını düşürecek, peki kazancımız ne olacak?

  • Halil Mollaoğlu
Intel işlemciler %50 daha mı ucuz olacak?
Yeni işlemci fiyatları: Intel'in işlemcilerinde yüzde 50'ye varan indirim.

Vr.zone sitesinin bildirdiğine göre Intel, nisan ayının ortasından sonra işlemci fiyatlarını yüzde 50 oranında ucuzlatmayı düşünüyor.

Vr.zone sitesinin oluşturduğu tabloda özellikle dört çekirdekli işlemci Core 2 Quad Q6700'nın düştüğü görülüyor. 530 Dolar yerine işlemci artık 266 Dolar fiyatında (yurtdışı) olacak. Geri kalan indirimler arasında Core 2 Quad E6600'e yapılan 40 Dolarlık indirim ve Core 2 Duo E4600'e yapılan 20 dolarlık indirim var. Yapılan indirimler pek yüksek olmasa da işlemcilerin cazibesini arttırıyor.

Bunun dışında tabloda yeni Core 2 işlemciler ile ilgili bilgi, saat hızları, FSB hızları ve güç kayıpları gösteriliyor.

CHIP Online'ın Yorumu:
CeBit'ten sonra yapılan fiyat indirimleri pek alışıldık bir durum değildir. Fakat Core 2 Quad Q6700 gibi bir işlemci de yapılan indirim Intel'in tüketiciler için yapacağı en iyi hamlelerden biri oluyor. Intel yüksek bir ihtimalle şu sıralar üç ve dört çekirdekli Phenom işlemcilerini piyasaya süren AMD ile rekabeti yakalamaya çalışıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

intel ne yaparsa yapsın amd gibi bi işlemciyle boş ölçüşemez (ev kullanıcıları bakımından) her zaman her yerde forever AMD ...

yok be intel gibi işlemcim war!!!! ayrıca burada yapılan inndirimler hep gelecek te çıkacak işlemcilerin yolunu açmak amacıyla yapılıyor

öyle bi şey varsa çok süper olur...

şu maç fanatikleri gibi'' en büyük amd başka büyük yok'' ''intele ölüm'' gibi saçma sapan laflara çok gülüyorum.işlemci denince intelin akla geldiğini herkes biliyor.teknolojik fark ortada.biraz pahalı ama yine de alınıyor meret.tıpkı benim borçlanarak aldığım E 6750 gibi.

işlemci denince intelin akla geldiğini herkes biliyor demiş bir arkadaşımız.
Enteresan...AMD ne oluyor peki.İyi ya da kötü tartışılabilir ama AMD yeni teknolojileri ilk üreten firmadır.Intel önümüzdeki aylarda daha yeni işlemci içinde bellek kontrolcüsünü kullanacak.Bilmem anlatabildim mi ?

Intel yine yapacagini yapti. Once pahali fiyattan herkese satis yapti. Sonra alanlara hakaret eder gibi %50 gibi bi indirimle insanlari sasirtti. Bunun "rekabete girdik ondan yaptik" gibi bi aciklamasi olamaz. Intel kullanicisiyim ama emin olun AMD ye saygi duyuyorum. Kullaniciya sagladigi fiyat/performans egrisini takdir ediyorum.

cok yanlıs nerden baslasam bılemıyorum bır kere teknolojı ureten bır fırma urettıgı urunun malıyetlerını ılk etapta cıkartmak zorunda bu yuzden ılk cıkan urunler hep pahalı oluyor kı yenı urunler uretebılsınler yenı urunler uretebılmelerı ıcın ılk cıkardıkları urunden kar etmek zorundalar yanı dedıgın gıbı degıl bence bunlar armut uretmıyor bu fırmalar ıslemcı uretıyor yanı armut uretseler haklısın bır kısı oturup kafa yormuyor armut uretırken ama ıslemcılde teknolojıde durum farklı bınlerce calısan var bu ıse kafa yoran bunlar su ıle calısmıyor sonucta para ıle calısıyor bu parayıda cıkarttıgı ılk urunlerden almalı daha sonra baktıkı urunun bedelını cıkardı sonra tabıkı ucuzlatıyor bu fırmalar.

chip dergisi umarım belirtir ucuzluk oldumu ve firma isimleride yazarsanız cok sevinirim bilgisayar topladım sizin haberinize gore 20 nisanı bekliyorum :) sadece islemcim eksik ve Q6600 almayi düşünüyorum umarim firma isimleri yazarsınız reklaminizi aldiginiz firmalari yazarsiniz yani :) yoksa bedavaya reklam yapmak istemezzsiniz :))

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play