Intel'den iki yeni Compute Stick!

Intel, Windows 10'u çalıştıracak kadar güçlü yeni "çubuk PC'lerini" CES 2016'da tanıttı!

  • Zeynel A. Öztürk
Intel'den iki yeni Compute Stick!

Intel, Asus ve Archos gibi rakiplerin Windows 10'lu çubuk PC'lerine rakip olacak yeni Compute Stick'ini tanıttı.

Compute Stick'in Core M Skylake işlemcili modeli, Windows 10, 64GB eMMC depolama alanı, 4GB RAM, HDMI çıkışı, üç USB 3.0 portu, çift bantlı AC 7265 kablosuz modem ve Bluetooth 4.2 ile geliyor. Bu modelin fiyatı 399 dolar iken Core m5'li model 499 dolara satılıyor, ancak içerisinde herhangi bir işletim sistemi bulunmuyor.

Atom x5 dört çekirdekli işlemciye sahip model ise 159 dolar fiyat etiketine sahip. 32GB depolama alanı sunan bu modelin 2GB RAM'i, bir HDMI portu ve iki USB 2.0 portu bulunuyor. Windows 10 yüklü gelen çubukta çift bantlı kablosuz bağlantı ve Bluetooth 4.0 işlevleri var.

Mini PC'lerin sayısındaki artış, taşınabilir bilgisayarlar alanında yeni olanakların kapısını açmaya başlamış görünüyor. Örneğin bazı çalışanlar, yanlarında laptop taşımak yerine işlerini uygulamalar ve bulut üzerinden eşitlenen depolama alanları yoluyla halledebiliyorlar. Microsoft'un Lumia 950 ve 950XL telefonlarındaki Continuum işlevi de bu fikri destekliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bak bu alınır işte..

classic para tuzağı intel fanbotları hemen kapışır...

@subita Ama sen böyle herşeye tukaka dersen piyasa durgunlaşır sonra mazallah yaprak kımıldamaz, çalışanlar eve para getiremez eşi ona çıkışır, Anne çocuklara harçlık veremez, çocuklar okulda başkalarının yediği içtiğine bakıp iç geçirip kötü yollara düşer, emniyet adalet mekanizması suça bulaşanlarla baş edemez, devlet gelir vergisi toplayamaz işlevsiz kalır, daha sayayım mı? Bırak insanlar tüketsin yoksa kapitalist sistem çöker sende altında kalırsın sevgili Subitacık, bilmem anlatabildim mi?

Önce windows 10 güncellemesi sonrası sata dvd drive ların nasıl çalışacağına dair microsoft çözüm sunsunda sonra intel piyasaya sürsün bence ...

Beyler ben önceden görmüştümde intelin sayfasına sormuştum iplemediler ne zaman çıkacak bu 4gblı olanı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost