İnternet bağımlılığının sonu ölüm oldu!

Çin'de "internet bağımlılığından kurtulma" kampında tedavi gören 16 yaşındaki çocuğun acı sonu!

  • Ümit Öncel
İnternet bağımlılığının sonu ölüm oldu!
İnternet bağımlılığı Çin'de tedavi gerektiren bir konu olarak görülüyor.

İnternet bağımlılığı pek çok ülkede henüz gerçek bir problem olarak kabul edilmiyor. Fakat Çin bu konuda oldukça açık fikirli bir yaklaşım sergiliyor ve bağımlılığı ciddi bir ruhsal bozukluk olarak görüyor. Hatta bu sorunu çözmek için özel bağımlılıktan kurtulma kamplarına bile sahip. Fakat geçtiğimiz günlerde bu kamplardan birinde işler biraz ters gitti ve 16 yaşındaki bir genç kampta hayatını kaybetti.

Genellikle sıkı bir disiplin uygulanan kamplarda fiziksel egzersiz çalışmaları gerçekleştiriliyor. Fakat 16 yaşındaki Deng bir koşu esnasında çok yavaş kaldığı gerekçesi ile üç eğitmen tarafından önce sertçe uyarıldı sonra sıra fiziksel şiddete geldi. Eğitimciler "sıkı disiplini" biraz abartınca ise Deng yediği dayak sonucu hayatını kaybetti. Bağımlılıktan kurtulmak için ailesinin 7000 Çin Yeni yani yaklaşık 1500 TL ödediği Deng'in ölümü üzerine polis soruşturma başlattı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

koşuyla fln ne alakası var bilgisayar veya internet bağımlılığın tamamen psikolojik bir sorun psikolokların sorunu çözmesi lazım.

bu nasıl bir haberdir yahu şaştım kaldım

1500 TL vererek oğullarını öldürtmüşler. 'İnternet Bağımlılığından Kurtulma Kampı' açılacaksa bence bu fiziksel egzersiz yaptırmamalı. İnsanlara hobi bulmayı, hobilerle vakit geçirmeyi öğretse daha yararlı olur.

Öldürün bizi topluma bi faydamız yok nasıl olsa yatın kalkın dua edin pc bağımlısıyız ya uyuşturucu kullansaydık daha mı iyiydi.

Malesef Türkiyemizde de dayakla eğitim normal karşılanan bir durum.Sonra da kadına şiddete hayır kampanyaları düzenler millet.Şiddet ancak heryerde çözülür.Okulda öğrencinin yediği dayakta susan zihniyetle bir yere varılmaz.Zaten Türkiye,Çin,Mısır,Pakistan gibi ülkelerde böyle olayların olması çok normal.Siz hiç Lüksemburg'da böyle bir durumun olacağını düşünebilirmisiniz.Ya da İsviçre'de bir öğretmenin öğrencinin kulak zarını patlatıp mesleki kariyerine devam ettiğine.Bu haberi okuyunca zamanında balkan ülkelerinde atletizm sporcusu yetiştirilen yerler aklıma geldi.Küçüçük çocuklara döve döve antrenman yaptırıyorlardı.Hatta o dönemin madalyalı Macar sporcusu açıklamıştı sonra filmini de yapmışlardı.Umarım bu Nazi eğitim sisteminden bir an önce ülkeler vazgeçer

Mesguliyetle terapi sanırım :) baktı adam koşmuyor niye koşmuyorsun diye girişmişlerdir:) Adam çok ya gözdağı olsun diye bitanesini harcamışlardır.

Ne denir buna bilinmez, tam bir cahillik ama çin cahilliği.

Farklı ugraslar bagımlılıgı azaltır kosu da bu etkınlerklerden bırısıdır yada bu etkınlıklerden bırının bır parcasıdır ...
tum dunyada asıl hastalık bırısıne sen guvenlıksın dedıgın zaman olayı abartıp durumu buralara kadar tasıyabılmektır

dayakla ne çözülür birisi bana da anlatsın. ölünce kurtuldu mu??

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir