iOS 7'deki küçük sorun ortadan kalktı!

iOS 7'deki eksikleri bırakıp bu basit hataya takılanlardansanız, beklediğiniz müjde nihayet geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
iOS 7'nin takvim simgesi onarıldı

iOS 7'de bazılarımızın gözünden kaçmayan tasarım hatası, beta 4'ün yayınlanmasıyla beraber onarıldı.

Her ayın 1'inde takvim uygulamasındaki "1"in bir miktar sağa kaymış görünmesi, simetriyi bozarak bazı kullanıcılarının sinirlerini bozuyordu. 1'in ortada değil, birkaç piksel sağda göründüğünü belki birçoğumuz fark etmedi, ancak Apple bu sorunu iOS 7 beta 4'te ortadan kaldırdı.

Sorunun aynısı, daha önceki iOS sürümlerinde de ortaya çıkmıştı. Önceki iOS sürümlerinde kullanılan yazı tipinin daha kalın olması, hatanın göze daha çok görünür hale gelmesine neden oluyordu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

yok artık :D

Apple neyi düzgün yapmış ki onu düzgün yapacak?

Android'de binbir farklı simge paketi var, hatta ben paintte kendi yaptığım simgeleri sadece üç tıklama ile ayarlayabiliyorum. Not düşmek istedim.

Allah'ım ne önemli şeymiş...

Tasarımla uğraşmışsanız gerçekten takıntılı bi insan oluyosunuz

Nedir bu apple düşmanlığı? kullandınız mı yoksa paranız yetmiyor da çamur mu atıyorsunuz. Bu bir tercih meselesidir. İsteyen kullanır isteyen kullanmaz. Neticede hepimiz son kullanıcıyız. Firmalardan kullandık diye bize hisse veya kardan pay almıyoruz. Apple kullanıcısı kullandığı ürünü sever ama kimseye sataşmaz ama ne hikmettir ki androidçiler her fırsatta apple sevenlere saldırıyor. Amaç ne anlamadım. Her ürünün eksikleri ve artıları var. Hiçbirşey mükemmel değil apple da. Ama bu kadar saldıryı ve aşağılamayı haketmiyor ki apple ürünleri güzeldir, kullanıcı dostudur, estetiktir, arkasında her zaman destek vardır, güncellemeri her zman bulunur, kaliteli işçiliği vardır ve öncüdür. Beğenmeyen kullanmaz. O kadar kötüyse ben dahil niye milyonlarca kullanıcısı var ,ki teknolojiden anlayan birisiyim , yük. makina mühendiyim ve açık kaynak kodlu yazılım kullanmak istemiyorum. Buna da hakkım var. Herkesle aynı düşünmek zorunda değilim.Tek işletim sistemi mi olmalı dünya? Rekabet güzeldir

@04 Ağu 2013 00:00 Sizce niçin hiç Türk işletim sistem mi yok? İşte bu yüzden, sürekli yabancıların yaptıklarını hayranlıkla izleyip "Vay be adamlara bak neler neler yapmışlar!" diyoruz. Açık kaynaklı kod kullanan işletim sistemlerini yok güzel değil, ben onu kullamam diyoruz ve kapalı kaynak kodlu işletim sistemlerini kullanıyoruz. Sebep o işletim sistemi(Apple'ın mac OS X gibi) basit kullanışlı, daha pahalı, daha cool ve en önemlisi diğerini herkes kullanabiliyor kendine göre değiştirebiliyor ama siz farklı olmalısınız yabancılara özenmelisiniz! İşte bu bu yüzden kendimize ait işletim sistemimiz yok. Pardus falan yalan onlar hep Linux tabanlı hangi birimiz kernel32 yazar, sistem simgelerini çizer, makine kodu ile kendi işletim sistemi kodunu bütünler yada donanımları nasıl yükler? Bu sizin gibilere zor geliyor siz hazıra alışmışsınız açık kaynak kod rahatsızlık veriyor size ama güzel hava atıyorsunuz mahşallah(Yüksek makina mühendisi kardeşim)! Ama banane ya sen git kullan apple'ını.

@04 Ağu 2013 00:00 neden mi apple sevmiyorum çünkü apple telefon kutusuna bile patent alır ve her fırsatta rakiplerine hep deyim yerindeyse bel altı vurur. ayrıca demişsin ki apple'cılar kimseye sataşmaz, he he biz de yedik. bi kere applecılar heryerde androdide dandik diyor ancak sen hiç hayatında android kullandın mı?? android özgürlüktür, istediğin filmi müziği dosyayı istediğin bilgisayardan istediğin şekilde atarsın, indirirsini açarsın. istediğin yerden uygulama yüklersin, telefonu istediğin şekilde değiştirirsin. sizin gibi saçma sapan herşeyi kısıltlayan bir telefon değil.

Arkadaşlar ben site tasarlıyorum. Ve arkadaşın dediği gibi tasarım işiyle uğraşıyorsanız gerçekten takıntınız olur. Size basit gelebilir ama =)

Apple zincirleri kır yahu artık kısıtlamaları kaldır be tatın kaçıyo artık

Takvimde ay da olmalı gunün altında... orn: pazar 4 Ağustos seklinde!

ne çektiniz be ayfoncular, resmen 5 yaşındaki bebeler için tasarlamışlar simgeleri, tüm havanız kaçacak :P

@05 Ağu 2013 10:43 bende sıkı bir ıphomeciyim gerçekten rezil gibi olmuş

Sen de yorum yaz