iOS 7 için çok ilginç bir dava!

iOS 7'nin bu küçük detayına sinirlenen bir kullanıcı, doğrudan Apple CEO'su Tim Cook'a dava açtı!

iOS 7 için çok ilginç bir dava!

Dünya genelinde Apple ürünlerinde iOS 7'ye geçiş işlemi oldukça hızlı gerçekleşti. Söylenenlere göre iOS 7, daha önceki işletim sistemlerinin her birinden daha seri çalışabiliyor. Ancak bunlar iOS 7'nin piyasaya sürülmesinin tamamen başarılı olduğu anlamına gelmiyor. Yeni iOS içerisinde, iMessage başarısızlıkları ve güvenlik endişeleri gibi, bazı buglar raporlanmış durumda. Ayrıca sistemin, bir öncekine göre iki kat daha fazla çöktüğü de söylenenler arasında.

Tüm bu sorunlar, bazı Apple kullanıcılarını fena halde sinirlendirmiş durumda. Ama kullanıcıları rahatsız eden başka şeyler de var. Örneğin iOS kullanıcısı Mark Menacher, Apple'ın CEO'su Tim Cook'a karşı Kaliforniya mahkemesi "Supreme Court of California"ya şikayette bulundu. Verilen dilekçe, kullanıcıları iOS 7'ye yükselmeye zorlayan uyarıların kaldırılmasını istiyor. Hala iOS 7'ye geçmeyenler, her cihaz açılışından "güncellemeyi yükleyin" uyarısıyla karşılaşıyor. Aslında bu davranış iOS 5 ve 6'nın ürünlere gönderilme şeklinden farklı değil. Ancak Menacher'in şikayetinin arkasında büyük ihtimal ile yapılan büyük kullanıcı arayüzü değişiklikleri ve hatalar yer alıyor.

Peki Menacher niye Apple yerine direkt olarak Tim Cook'a dava açmak istiyor? Bu soru sorulduğunda kendisi "Apple'ın iOS 7 ile kullanıcı tercihlerine yaptığı müdahale, bence firma "eşkıyalığıdır". (Eski Apple CEO'su) Steve Jobs'un mutlu müşteri arayışı sırasında firma çalışanlarına sert davrandığı söyleniyordu ancak Tim Cook belli ki firmanın kârını ön plana çekerek müşteriyi 'kabullenici' bir kültüre geçirmeye çalışıyor. Bu politika mutlaka başarısız olacaktır" cümlelerini kullanıyor.

Menacher'in isteği ise sadece bu güncelleme uyarısını kaldıracak bir yöntem ve 50 dolar (evet 50!) boyutunda bir tazminat.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Where is grezimonk

Kullanmasak tamam diyecez.

apple' ın onurunu zedelemek için microsoft google veya samsung 3lüsünden biri yapmış olmalı

@23 Eki 2013 21:54 çık şu tavşan deliğinden alice :)

tebrikler, inşalllah davayı kazanır

Adam haklı kimsenin içi Ios 7 ye ısınmadı

Diren Mark Menacher diyenler nerde ?

@23 Eki 2013 23:44 Burda burda :)

Bende öyle bir uyarı çıkmıyor ???

anlaşılan biraz zekasızmış...

hayır en kuçük düşürücü hareketide Sen tut Koskoca APPLE firmasına 50 Dolarlık Mahkeme aç.

Umarım mahkeme zorunlu olarak herkesin ios 6 ya geri dönmesi, tim cook a 50 falaka cezası ve ios 7 nin firmaya ikinci bir Steve gelene kadar kullanılma yasağı kararı verir. böyle bir karar verse ben veririm 50 lirasını yeminle ;)

Yüklesem mi yüklemesem mi karar veremedim. Akıllı telefon aptal oldu. Sürekli donüyor, güncellemelerden yorulmadı, benim başım döndü, kimi memnun kimi değil, tam açıklık kazanmamış anlaşılan..

iSheepler Cook sizi köle gibi kullanmaya başladı siz uyumaya devam edin...

@grezimonk sussan da rahat etsek -Anti Grezimonk

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir