iOS, bir büyük ismi kaybetti...

Apple, iOS işletim sistemi konusunda, belki de sahip olduğu en önemli ismi kaybetti!

iOS, bir büyük ismi kaybetti...

Apple'ın iOS bölümünün önemli ismi, yardımcı başkan Henri Lamiraux, 23 yıldır devam eden Apple kariyerine son verdi. Öncelikle Facebook ve Linkedin hesaplarında iş durumunu "emekli"ye çeviren Lamiraux, daha sonra 9to5Mac aracılığı ile ilk olarak 1990'da katıldığı firmadan ayrıldığını doğruladı.

İki haftadır Apple'dan ayrı olduğunu söyleyen Lamiraux, "bir süre önce" iOS 7'nin son büyük projesi olacağına karar vermiş olduğunu da açıklamasına dahil etmeyi unutmadı. Lamiraux, 2005 yılından beri, resmi olarak iOS üzerinde çalışıyordu ve söylenene göre, yazılım ile beraber yayımlanan uygulamaların gelişiminden sorumluydu.

9to5Mac'in haberine göre Lamiraux, işletim sistemi üzerindeki özellik uygulamalarının başında olmanın yanında, bug çözümleri ve bunların kullanıcılara dağıtımını yönetiyordu. Ayrıca, işletim sistemi içerisindeki, uygulamaların geliştirilebilmesini ve özelliklerin var olmasını sağlayan, uygulama iskeletlerini de idare etmekteydi.

Şu anda cevabı merak edilen en önemli soru ise, Lamiraux'un yerini kimin alacağı...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Saçmalık. Apple geri dönüşü olmayan hatalar yapmaya devam ediyor.. Jobs'ın Apple'a yansıttığı felsefe birbir hiçe sayılıyor. iPad Mini, iPhone 5C, iPad Air ve gelecekte kim bilir daha ne gibi saçmalıklar.

çokta tınnnnn

Apple sadece menüden oluşan arayüz ve kısıtlı bi sistem o kadar para verilmesi saçmalık,gerç türkiyede böyle pahalı ama yinede yetersiz...geride kalmıştır kimse kimseyi kandırmasın note 3 al kullan arkadaş yok böyle cihaz...

@05 Kas 2013 11:53 allahda sizi güldürsün ya :)

aslında apple firmasını kötülemek için demiyorum.Fakat iphone serisi gittikçe kötüye gitmeye başlıyor ve yeni çıkan ürünlerin hiçbirinde extra göz alıcı yenilikler yok.Ekranı büyüt ver milletin eline :S

iso 7'ye güncellediği iphone 4s'i takoza dönen yeğenim sistem yedeği almadığı için sistemini nasıl ios 6'ya indireceğini kara kadar düşünüyor

@05 Kas 2013 14:45 o onun aptallığı. Ve düşüremez apple onaylamıyo lisansı. Hadi düşürdü diyelim bianda bilgilerinin geliceğini mi düşünüyo?

apple insanlara genelde aynı arayüz sunuyor tamam telefon cok stabil calışıyor ama kapalı kaynak koduyla insanları kendine mecbur bırakıyor ama android öyle değil herkes istediği gibi telefonu değiştirebiliyor buda ne kadar doğru bir karar verdiğini gösteriyor google nin insanlar kendi istediği herşeyi yükleyip istediği gibi telefonunu geliştiriyor andoid te tek sorun güncellemelerin cok gec gelişi bunuda cözerlerse kimse baş edemez gerci şuan bile baş edemiyor ne windovs ne ios..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir