iPad 2'nin içinde neler var?

iPad 2'nin içerisinden bakın neler çıktı neler... İşte parça parça iPad 2...

iPad 2'nin kapalı kutusu açıldı!
Ayrıca tablette tek bir minik hoparlör bulunuyor. Stereo ses isteyenler iPad 3 bekeleyecek gibi görünüyor...

Apple ürünlerinin tamirinde uzmanlaşmış olan iFixit, firmanın en yeni ürünü iPad 2'yi masaya yatırdı. iFixit öncelikle kullanıcıların en dikkatini en çok çeken yerini yani iPad 2'nin ekranını özenle korumalarını tavsiye ediyor, zira tabletin ekranı iPad'den 2.3 mm daha ince.

Ekrandan daha da derine inen Apple ürünleri tamir uzmanları iPad 2'nin bataryasını da gözlemlediler. Apple cihazın yeniden şarj etmeden 10 saat kullanılabileceğini söylemişti ancak iFixit bataryada pek bir değişiklik göremedi. iFixit'in açıklamasına göre eski iPad'den yalnızca 0,2 Watt daha fazla olan bataryanın daha uzun kullanımı ancak iPad 2'deki yazılımlar sayesinde olabilir.

iPad 2'yi biraz daha parçalayan ekip daha sonra çift çekirdekli A5 işlemcileri incelediler. Üretim tarihlerinin 2011 Ocak'ının sonları ve Şubat'ın başı olması işlemcilerin biraz aceleye gelmiş olabileceğinin göstergesi.

İşte bunlar da iPad 2'nin çalışmasını sağlayan diğer parçalar; Toshiba TH58NVG7D2FLA89 16GB NAND Flash, Broadcom BCM5973KFBGH Mikro denetleyici , Broadcom BCM5974 CKFBGH dokunmatik ekran denetleyicisi, Texas Instruments CD3240B0 11AZ4JT dokunmatik ekran sürücüsü, Broadcom BCM43291HKUBC Wi-Fi/Bluetooth/FM alıcı çip, S6T2MLC N33C50V Güç Yönetimi IC, ST Micro AGD8 2103 cayroskop, ST Micro LIS331DLH hız ölçer.

Gökay Özbudak

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bataryanın aynı olduğu zaten Apple'ın sitesinde de yazıyor. Muhtemelen yazılımla çözmüşler bu işi. 2 kat hızlı işlemci ve 9 kat güçlü GPU'ya rağmen kullanım sürelerinin eşit olması gerçekten harika.

islemci daha guclu olmasına ragmen daha az enerjı tuketıyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir