iPad Air 2, daha güçlü A8X ile gelebilir!

Apple'ın 3 gün sonra tanıtacağı yeni iPad, iPhone 6'dan bile daha güçlü bir işlemciyle mi gelecek?

iPad Air 2, daha güçlü bir işlemciyle gelebilir!

Apple'ın 16 Ekim'de tanıtılacağına inanılan iPad Air 2'den gelen yeni sızıntı, tabletin selefinden çok daha güçlü olacağını gösteriyor.

apple.club.tw web sitesinin yayınladığı iPad Air 2'nin devre kartında, tabletin A8X işlemcisiyle geldiği görünüyor. Bir başka görüntüdeyse Touch ID giriş düğmesi için boş alan bırakıldığı gözleniyor.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Apple'ın yeni A8 işlemcisini kullanıyorlar. Bu yüzden iPad Air 2'nin de A8 işlemcisiyle gelmesi bekleniyordu. Ancak Apple'ın A8 yerine A8X'i tercih etmesi, firmanın tabletlere özel işlemci üretmeye devam ettiğini gösteriyor. A8X işlemci, yeni iPad'in iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'a göre çok daha yüksek grafiksel kapasiteye sahip olacağının ve uygulamaları muhtemelen daha hızlı çalıştıracağının ipucunu veriyor.

Bir önceki sızıntılar, iPad Air 2'nin RAM miktarının 2GB'a çıkabileceğini gösteriyordu. İki sızıntı da doğruysa, 16 Ekim'de çok daha güçlü bir iPad Air 2 ile tanışacağız demektir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

oo işte bu süper oldu. artık 3 senelik eski ipadime elveda deme vaktidir. hadi bakalım 16 ekimi merakla ve ümitle bekliyoruz...

dosya yöneticisi yoksa çöptür isterse jet motoru taksın

"Apple'ın 3 gün sonra tanıtacağı yeni iPad, iPhone 6'dan bile daha güçlü bir işlemciyle mi gelecek?" yok ipad telefondan daha kötü ve küçük bir şey ya o yüzden iphone 6dan daha kötü bir işlemciyle gelecekmiş chip. hem de iphone 6'dan daha önce tanıtılmasına rağmen (!)

@13 Eki 2014 18:57 fiyat açısından diyorlardır. İpad 1000 lira, telefon 2500 lira

Apple in tek anladigi konu tablet

Nedense mevcut ipadler hic eskimiyor sanki. Kaç senedir kullanıyorum, takır takır çalışıyor. Daha 2-3 model daha değiştirmem ben bunu mesela.

Benim ipad air'ım var.1ay önce aldım üstüne iOS 8 yükledim ama hiç donmuyor.ama ipad 2 ve iPhone 4'ü olanlar iOS 8 yüklemesin çünkü çok kasıyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir