iPhone 3G'lerin işi çok zor...

Apple iPhone sahipleri cep telefonlarını güçlendirmek isterken, başlarına tam tersi geldi...

  • Ali Güngör
Apple iPhone 3G'de güncelleme sorunu
Destek forumlarında pek çok şikayet yer alıyor

Apple iPhone 3G sahipleri, telefonlarına yeni yetenekler ve özellikle de multitasking katmak için iOS4'e geçmeye çalıştıklarında hayal kırıklığına uğruyor.

Henüz bütün iPhone 3G'lerde aynı durumun geçerli olup olmadığı netlik kazanmadı. Ancak iPhone destek forumlarında pek çok kullanıcı, yeni yazılımın yaptıklarından oldukça şikayetçi.

Yeni işletim sistemi iPhone 3G'ye kurulduğunda fotoğraf albümü açmak bile 10 saniye alabiliyor. Kaplumbağa hızına düşen telefonda aranılan özelliklerin de yarısını bulmak mümkün olmuyor. Sonuçta kullanılamaz hale gelen bir telefon söz konusu, bu yüzden iPhone 3G'nizi yeni iOS4'e geçirmekte aceleci davranmamanızı tavsiye ediyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

"Apple iPhone 3G sahipleri, telefonlarına yeni yetenekler ve özellikle de multitasking katmak için iOS4'e geçmeye çalıştıklarında hayal kırıklığına uğruyor."

Birşeyin olmasını bekleyip olmazsa bir insan hayal kırıklığına uğrar. Multitasking in iPhone 3G lere gelmeyeceğini, Apple en başından beri söylüyordu zaten...

Zaten sadece 3gs ve üstü kurabilecekti bu sistemi bu baştan beri belliydi.
Artık 3g devri kapandı,3gs ve 4g iş görücek.

işte olacağı buyduuuu...!!!
muahahahaaaa...!!! apple severlere müjdeee...!!!

saygılar...!!!

ewet apple bu sefer çuvalladı, keşke yüklemeseydim :S

3GS de sorunsuz kullanıyorum.

Ben geçirdim, telefon oldukça hızlandı.
iOS'un avantajlarından pek yararlanamasam da, en azından hız konusunda mükemmel katkı sağladı iOS 4

haber için saol CHIP. bende tam yüklemek üzereydim. zaten 1 saattir yedek alacak delirtti. iptal edip etmeme konusunda kararsızdım. şimdi kararımı verdim. aceleyle çıkarırsan olacağı bu.

iOS 4.1'i bekliyorum geçmek için :)

edipciftci yazmış:
işte olacağı buyduuuu...!!!
muahahahaaaa...!!! apple severlere müjdeee...!!!

saygılar...!!!

---------------------------------------------------

bu tür olaylar diğer cihazlarda 5-10 güncellemede bile zor düzeltiliyor, kıyaslarken ölçün hangi ürüne göre :)

olacağı buydu derken, başka ürünlerle somut örnekler kıyaslamalar yapta görelim :)

planınız şey sanırım, apple sizi görecek burda, niye sevmiyorsunuz ürünlerimizi, her ürünümüzden birer tane gönderelim hediye olarak diyecekler,bir kullanın yorumunuzu sonra yapın diyecekler,kapçan apple ürünlerini :) öyle birşey sanırım :)

apple olmazsa, microsoft bizi nekadar çok seviyorsunuz buyrun hediyeleriniz, gibi bişey yada :)

microsoft çalışanlarının bile işten atılmayı göze alıp gizli gizli kullandığı teknolojileri, beğenmeyebilirsiniz :) ama apple fanatiklerinden bile fazla takip edip eleştirmeniz, bunu düşündürüyor :)

2. jenerasyon touch'da harika çalışıyor menüde takılma 0'a inmiş açıkça...

3g var ve 2 gündür kullanıyorum, yavaşlamayı bırak alet hızlandı, benim başıma böyle bir şey gelmedi... ama apple pc de itunes u daha da güçlendirmeli, back up alması bile iki saati buluyor...

benim telefonda haberin tam tersi etki var. biz 3g'ler hızlandı uçuyor diye haber beklerken yavaşladı çıktı:) makine neredeyse bir buçuk kat hızlandı. yavaşladığını söyleyen kullanıcılar ios4'ü yüklediklerinden emin olsun!

Ben yükledim hiçbir sorun yok bu chip in apple la alıp veremediği ne var anlamış değilim.

3gs lerde problem yok! tıkır tıkır çalışıyor :D

netlik kazanmayan bir haberi nasil yayinlayabiliyorsunuz, spekulasyondan oteye gecemez bu haber denilen mesaj, 3g kullaniyorum gayet basarili bir sekilde nerdeyse 1hafta olacak herhangi bir performans dusuklugu yasamadim, gelen yorumlara ve diger forumlarda yazilanlara da bakacak olursak 3g de bir yavaslama sozkonusu degil.

bende 3g var çatır çatır da multitasking kullanıyorum. yavaşlama da yok yani

Sen de yorum yaz