iPhone 4 satışları ne kadar?

iPhone 4'ler satışa sunuldu, peki kim ne kadar satın aldı? İşte rekor rakamlar...

  • Gökay Özbudak
1.5 milyon iPhone 4
İşte büyük mavi kısım eski iPhone kullanıcıları...

iPhone 4'ün satışa çıktığı ilk gün beklenen gibi bir rekor daha kırıldı. 1.5 milyon iPhone 4 ile Apple ilk gün iPhone satış rekorunu kırmış oldu. iPhone yükselen satış rakamlarıyla her yeni model iPhone ile yeni bir ilk gün rekoru kırıyor.

Apple'ın onayladığı bilgilere göre 600.000 ön sipariş ile Amerika'daki müşterilere gönderildi. 100.000 adet iPhone 4 ise "Apple store"lara satılması için gönderildi. Best Buy'a ise 50.000 iPhone temin edildi. Walmart'ın sattığı ve elinde olan iPhone 4 sayısı ise henüz bilinmiyor.

Peki kim aldı bu iPhone 4'leri? Yapılan araştırmalara göre iPhone 4 alanların %77'si önceden iPhone sahibi olanlar. %6'sı Blackberry, %3'ü Android, %2'si Nokia ve %12'si ise diğer telefon markalarının kullanıcıları.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

"""Yapılan araştırmalara göre iPhone 4 alanların %77'si önceden iPhone sahibi olanlar. %6'sı Blackberry, %3'ü Android, %2'si Nokia ve %12'si ise diğer telefon markalarının kullanıcıları."""
--------------------------------------------------------------------------------
yani yılların verdiği tecrübe ile yazdığım yorumların ne kadar doğru olduğunu görmüş olduk hepimiz...!!!

Phone 4 alanların %77'si önceden iPhone sahibi olanlar yani zengin takımı...!!! gösterişçi takımı...!!! telefon için değil hava için alanlar...!!! gerisi ise meraktan ve belki özentiden almıştır...

ama şu bir gerçek ki, jobtirik, sadece zenginlere sattığı ve umuma olabildiğince kapalı bir platformu var...!!! zaten dikkat ettiyseniz, resimlerde, duruşlarında, bakışlarında, bir kendini beğenmişlik, bir havalar, vs... vs...

ayrıca bu tarz bir yaklaşımla, hindistan' da ki eski kast sstemine benzer bir yaklaşım sunuyor... yani zengin zümre ile geriye kalan orta ve düşük gelirli insanların arasına ayrımcılık sokuyor...!!!

birde teknolojiyi baltalamak için üretmeyeceği halde sinsice aldığı patentler, ve engellemelere ne demeli...???

ama Sevgili Bill Gates öylemi...???
sevecen ve iyi niyetli bakışlar, güzel bir konuşma stili, olumlu düşünceler, insanlığa faydalı girişimler, teknolojiyi faydalı kullanımın hizmetine sokmak için elinden geleni yapıyor...!!!

jobtirik ve zımbırtıları uzak dursun...!!!

saygılar...!!!

Çok normal bir kez iPhone kullanan bir daha diğer telefonlara elini bile sürmez .

iphone 4 türkiyeye ne zaman gelcek belli bir tarihi varmı ?

%2 lik paya bakılırsa demekki nokia kullanıcıları çok memnun telefonlarından :D

iphone alınırmı ya pcden müzik bile atamıyorsun müziğe bile paramı vericeksin yok artık indir indir pcden at telefona iphone yaramaz

şu hormonlu 3300'ı nasıl beğenirler anlamıorum.

para var, huzur var

Nokia %2 peki iphone den nokia ya geçen eminim daha fazladır nokia kullanıcısı harbi taraftarıdir iphone bu gün var yarın meçhul

Alacak mıyım ? Sağol ben almayayım nokia n8 i bekliyorum

Iphone alan iphone dan devam ediyor... Musteri memnuniyeti

Bu telefonu şebeke çekmesi için özel tutuş yöntemi varmış sanırım yanlış mı biliyorum :D

Ee kim almış yani bu iphone' ları, yazıda kendi sorunuza cevap vermemişsiniz. İstatistikler Amerika'nın kilere benziyor ama net bir cevap olsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play