iPhone 4'ün Kaçınılmaz Sonu Geliyor!

Apple, kendisine büyük başarı getiren iPhone 4 modeli için kaçınılmaz sonu hazırlıyor!

  • Cenk Atlı
iPhone 4'ün günleri artık sayılı!

iPhone 4 kullanıcılarının dikkate alması gereken önemli bir gelişme söz konusu. Buna göre iPhone 4 kullanıcılarının bundan böyle oldukça dikkatli olmaları gerekecek, zira Cupertinolu firma bu ay sonu itibariyle söz konusu model için onarım ya da parça hizmetleri için desteği durduracak.

Macotakara'da yer alan rapora göre iPhone 4'ün yanında 2010 model 13 inç MacBook Air, üçüncü nesil AirPort Extreme ve ikinci nesil Time Capsule için sunulan destek de yine 31 Ekim itibariyle durdurulacak. Aynı şekilde, ilk nesil iPad için de yolun sonu, aynı tarihte gelecek. Firmanın, üretmeyi durdurduğu cihazlara verdiği desteği beş yıllık bir aradan sonra kestiği düşünülürse, bu duruma çık da şaşırmamak lazım.

Diğer yandan bu kaidenin tek istisnalarının da Kaliforniya ve Türkiye için geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Zira üreticilerin bu yerlerde, kanunlar nedeniyle, cihazlara sundukları desteğin yedi yıl boyunca devam etmesi gerekiyor. Dolayısıyla Türkiye'deki iPhone 4 kullanıcılarının aslında halen önümüzdeki iki yıl daha resmi bir destek almaya devam etmeleri mümkün.

Bu iki bölge haricinde ise iPhone 4'ün günlerinin artık sayılı olduğunu söylemek pek yanlış olmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Apple kullananlar işte böyle yarı yolda kalır. Daha sonra iphone 7 nin sonuda böyle olacak. Apple pişmanlıktır android özgürlüktür. Güncelleme desteği kesilse bile internetten güncel rom bulabiliyorsun. Ios ta yok ama jailbreak bile yasak.

O@17 Ekim 2016 12:14 Apple telefonlarina 5 yil guncelleme ve verirken benim bildigim birkac android firmasi amiral telefonlarina 2 yil guncelleme veriyor.Hem rom attiginda telefonun garantisi gidiyor. (Yanlis olabilir ama ben boyle biliyorum) Ama jailbreak hakkinda dediklerine katiliyorum.

Yazılım desteği demiyor donanım desteğini diyor arkadaşım android ve iOS ile alakası ne?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play