iPhone 5'in işlemcisi ABD'de daha mı hızlı?

İşte yeni iPhone bilmecemiz: Bir iPhone 5'teki işlemci, diğer bir iPhone 5'ten farklı olabilir mi?

iPhone 5'in işlemcisi ABD'de daha mı hızlı?

iPhone 5'deki işlemcinin 1.3GHz saat hızında çalıştığı, ilk başta düşünüldüğü gibi 1GHz olmadığı geçtiğimiz günlerde anlaşılmıştı. Bununla birlikte bir web sitesinin gerçekleştirdiği test, yine kafaları karıştırdı.

Apple'ın yeni iPhone'unun arayüzü içinde çift çekirdekli yeni işlemcisiyle yüksek bir performans sunduğundan şüphemiz yok. Hız testi GeekBench'e göre iPhone 5'in A6 işlemcisi, 1.3GHz'de çalışıyor. GeekBench'in bir önceki sürümünde bu hız, 1GHz olarak gösterilmişti, ancak yeni sürüm bu sorunu ortadan kaldırmıştı. Şimdi ise TechRadar, İngiltere'de satılan bir iPhone 5'de yaptığı GeekBench testinde işlemcinin sadece "1.1GHz çift çekirdekli" olduğunu gördü. Site, iPhone 5'in kimlik adının "iPhone 5,2 olmasına dikkat çekiyor".

Amerika'da satılan iPhone 5'in model kimliği ise "iPhone 5,1" ve siteye göre fark, 3G/4G ağ desteğinden fazla olabilir. Site, Amerika'da satılan iPhone 5'lerin daha hızlı bir işlemcisi olabileceğini vurguluyor.

İşlemci performansında görünen farkların GeekBench'le mi ilgili olduğu, farklı bölgelerde satılan iPhone 5'lerin işlemcilerinin farklı olup olmadığı, zaman içinde yapılan testlerle daha iyi anlaşılacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

iphone 5 her nerede olursa olsun bütün testlerde (geekbench ve peacekeeper dahil) androidin şişme amiral gemisine fark atmış durumda. 4 çekirdek yalan oldu.

@30 Eyl 2012 19:40 her zaman ki gibi... ama kabul edemiyorlar ve tabi ki edemezler :)

@30 Eyl 2012 19:40 anlaşılan 10 android fanboy ve 8 önyargısız, korkmayıp youtubeda karşlaştırma videoları izleyebilen kişi yorumumu okumuş. beğenen ve beğenmeyen herkese (çocuk android fanboylar hariç) teşekkür ettim.

bıktım bu iphone reklamı yapar gibi olan haberlerden iphone sızıntılarından iphone dedikodularından vs vs

@30 Eyl 2012 20:52 o zaman neden bu sayfadasın okuma

@30 Eyl 2012 20:52 çık git birader sana zorla okutanmı var? ruh hastası....

gene apple gene hata :D bence tum telefonlari toplatsin .. olmamis bu bastan yapin bunu :D :D :D

@30 Eyl 2012 20:57 beyin yetmezliği olan arkadaşım.. neresi hatalı bunun?

@30 Eyl 2012 20:57 bunun gibileri özellikle salıyolar piyasaya :)

Telefonu test etmeden paketlediler. Eski sürümlere göğüslerini gere gere yeni ios çıkardık dediler. İndirme rekoru kırdık dediler. "En çok sorun rekorunu" da bu günlerde kırdınız.Eski sürümlerle uyumu fiyasko,haritalar fiyasko,kamera fiyasko. Yazılımsal sorunlar elbette giderilir.Sen donanımsal uyumluluğu sağlamadığın sürece ölmeye mahkumsun. İBM demiş mi ilk pc'yi ben yaptım kimse geliştirmesin,intel demiş mi kimse işlemci yapmasın.Elbette teknoloji bu biri gelir biri gider.

bence türkiyede satış rekoru kırar.çünkü muhteşem bir telefon iphone5

@30 Eyl 2012 23:16 Bilgisiz son kullanıcılardan sıkıldım.

Dün 22:17 iphone5 Hatali Degil Kardesim Senin Dedigin Gibi Olsun.iphone5 DEFOLU.....

Ne ayfonmuş ya, insanların işini gücünü bırakmasına neden oluyor. Ayfon kullanım amacını yitirmiş bir ürün bence. Pahalılığı ve kalitesizliğinden başka bir şeyi dikkatimi çekmiyor, sanırım sadece gösteriş.

yalan yalan yorumlar yazmayı bırakın bi kerede dürüst olun adamlar seni zorluyorlar mı ürününü alasın diye isteyen istediğini alır ben ihtiyacıma karşılık vereni alırım adı olanı değil

kimse konuşmasın ben hiçbir telefona bu parayı verme 4s ten farklı çok özeliği yokki onu alcağıma kulandım s3 daha iyi

ı phone 5 in ı phone 4 tn farkı yok sadece ozellikleri fazla

Iphone 5 element israfı

kendilerine hızlı gariban avrupaya ve diğer ülkelere yavaş tekno tuğla 5 satıyorlar... beter olun...

lte işlemciye entegre ise bu yüzden farklı olabilir bence

Bütün firmaların kutularında 'firma haber vermeksizin üründe değişiklikler yapabilir diye yazıyor' Bu kaldırılmalı bence, tüketicinin yanılması engellenir.Samsungda geçen senelerde s2 leri gorilla glas var dedi.Türkiyeye gönderdiklerimde yok dedi sonra...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir