iPhone 5, rakiplerinden daha "yeşil" çıktı

iPhone 5, genellikle arka planda kalan bu konuda hemen hemen tüm rakiplerini fena solladı!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 5, rakiplerinden daha "yeşil" çıktı

iPhone 5'in dahili bileşenlerini incleyen iFixit ve HealtyStuff, Apple'ın son cebinin oldukça doğa dostu olduğunu ortaya çıkardı. Yani birkaç sene sonra bir iPhone 8 satın aldığınızda ve iPhone 5'inizi çöpe atmaya karar verdiğinizde onunla gurur duymaya devam edebilirsiniz.

iFixit ve HealtyStuff, Apple'ın yeni amiral gemisinin "düşük endişe" kategorisinde olduğunu belirledi. Yine de cebin içerisinde brom, klor, kurşun ve merküre rastlandı. Dolayısıyla cebi parçalarına ayırmak veya yakmak, hala risk taşıyor. Bunun yanında x-ray spektrometresinin zehirli maddelerin tümünü göstermediğinin de hesaba katılması gerekiyor. Ancak iPhone 5, aşağıdaki tabloda görebileceğiniz gibi rakiplerine göre çok daha çevre dostu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Doğa dostuymuş hemen alayım 3milyarı çöpe atatım :) Ben buyum paramla rezil olurum :)

şu kâinatta ki gerçek bilişim ve teknoloji şirketleri arasında her daim başı çeken sevgili Apple'ın herhangi bir ürününü değil çöpe atmak sonsuza kadar saklamak bile ayrı bir maharet ister.... bu güzel ve anlamlı haberde diğer pazarlama firmalarına birkez daha kapak olsun....

İphone un üstün olabileceği tek konu böyle saçma sapan konular olur bu saatten sonra ..

iPhone 5 Kullan, Doğayı Kurtar! :P

iphone 5 her konuda rakiplerini solladı ama geveze android fanboylar yüzünden herkes inandırılıyor iphone 5'in kötü olduğuna. somut kanıt göstermeden boş boğazlık yapıyolar. tek işleri de o zaten.

rakiplerine göre diyorsunuzda hurdalar daha çevre düşmanı ayrıca Iphone 2 sonuncu bu konuda onuda geçtim samsung apple'ı yine sahaya gömmüş

Üç bin lira para verip kasası kaplumbağadan, şarj kablosu solucandan bir telefon yaptırırım be. Al sana doğa dostu!

android cihaza avuç avuç para sayın 3 ay sonra çıkan güncellemeleri de unutun zavallı bir durum !!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play