iPhone 5S'te şüphelendiren delikler!

iPhone 5S'in yeni internete sızan resimlerindeki bu deliğin içine büyük bir yenilik mi girecek?

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 5S'te parmak izi tarayıcısı ipuçları...

iPhone 5S'e ait sızan görüntülerde farkedilen "delikler", yeni Apple cihazının gerçekten de bir parmak izi tarayıcısına sahip olacağını gösteriyor olabilir.

Fransızca site Nowhereelse.fr'nin ortaya çıkardığı fotoğraflarda yer alan iPhone 5S kasasının alt tarafında küçük bir çıkıntı yer alıyor. İddiaya göre bu yuva, parmak izi tarayıcısı için ayrılmış bir alan.

iPhone 5S'in bir parmak izi tarayıcısı ile geleceği daha önce de birçok kez konuşulmuştu. Apple'ın mobil güvenlik firması Authentec'i geçen sene Temmuz ayında satın almasının da bu söylentilerde payı büyüktü. Parmak izi tarayıcısı, cihazın kilidini açmakta kullanılabileceği gibi, mobil ödemelerde de büyük bir yenilik yapabilir.

Sızan görüntülerin gerçek olup olmadığını doğrulamanın bir yolu şimdilik yok. Ancak web sitesinin sızıntılarda iyi bir geçmişe sahip olduğunu söylemek mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

çok sakıncalı bi delik

sazan.avi sazan Apple fanbotları aman dikkat edin zokayı yutmayın...

@grezimonk konuştu yine KAMİL

parmak izi yıllar önce toshiba g500 de vardı kullandım :)

Amerikayı daha rahat ziyaret edebilirler artık iphone kullanıcıları cünkü zaten bu okuyucu sayesinde secerenizi ögrenirler. Sormazlar bile neden geldin diye:D

hava deliklerodir belki :D

@20 Ağu 2013 12:15 Ozaman çok havalı olmuş :D

iPhone yellendirse fırtına mı çakacak diye bir gün haber yaparsanız hiç şaşırmam bu ne ya :/ Çok fark yok arada bu halt olacağını zannetmiyorum. Evet iPhone birçok yeniliğin kapısını açtı ama rakipleri onu geçmeyi başardı. Hemde noki$ gibi fâhiş fiyat uygulamalarına rağmen .. Max_Real Qnx

@20 Ağu 2013 13:19 Ya Türkiye deki pazar fiyatını belirleyenler iphone fiyatını yüksek yapıyorsa apple'ın suçu ne? Amerikada veya diğer ülkelerdeki fiyatlarına bak. amerikada 699$. Hatta rakipleriyle de aynı fiyatdan çıkıyor. Türkiyede ise herşeyde olduğu gibi fiyatlar yüksek geliyor sende at gözlüğünle bakınca dünyayı o sanıyorsun. Ayrıca sana kimse git apple al demiyor. O parayı vermek isteyen alan kişi. O da zaten bilerek alıyor. iphone'unu veya samsungunu yada htc sini. Ayrıca apple kullanıcısı değilim ben tercihimi donanım yönünden iyi bulduğum S4 den yana kullandım. Ancak objektif olmak gerekirse işletim sistemi olarak da ios çok stabil ve hızlı bir sistem. Eşimde iphone olduğu için ikisini karşılaştırabiliyorum. Sizde funboy olmak yerine açın gözlerinizi ve daha geniş bakın dünyaya.

@20 Ağu 2013 15:47 Arkadaş adamların kastı mı var Appla? Aynı fiyattaki telefonları neden hepsini ucuza sokup Apple ı daha pahalıya soksun? Applın parmağı var millet yolmak istiyor.

ordan radyasyon kaçacak büyük bir skandal

iphone 5 mi alıyım yoksa iphone 5s i beklememe degermi

@23 Ağu 2013 18:04 İphone 5S bekle zaten az kaldı çıkma zamanı pek kesin olmasada 10 eylül bence bekle derim :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play