iPhone 6 bir kez daha göz kırptı!

Yeni iPhone yeni görsellerle bir kez daha sızdı. Bunlar gerçekse, daha büyük bir iPhone'a hazır olun

  • Ercan Uğurlu
iPhone 6 bir kez daha göz kırptı!

iPhone 6'yla bir sızıntı daha gün ışığına çıktı. Son zamanlarda hakkında ortaya çıkan söylentilerin arttığı iPhone 6'yla ilgili belki de ilk gerçek detaylardan biri bugün yayınlanan bir görsel oldu. Nowhereelse.fr internet sitesinde yayınlanan iPhone 6'nın bataryası olduğuna ilişkin görsellere göre, Apple'ın yeni amirali selefine göre çok daha büyük ve ince olabilir.

Eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz Apple'ın yeni devi iPhone 6, bugüne dek ortaya atılan iddialar doğruysa 4.7 inç boyutunda bir ekranın sahibi olacak. Bugün sızan bataryasına ilişkin görseller de bunu doğrular nitelikte. Zira bataryalar iPhone 5S'ten daha uzun görünüyor. Diğer yandan daha ince bir yapıda olduğu da ortada. Bu da iPhone 6'nın 5S'ten daha ince olacağına bir işaret olabilir.

Ancak diğer yandan bir başka söylentiye göre Apple, iPhone 6'da 4.7 inç ekranla yetinmeyecek. Bazı kaynaklardan gelen haberlere göre yeni iPhone tam 5.5 inç ekrana sahip olacak. Eğer bu söylenti olur da doğru çıkarsa, yeni iPhone'un boyutuyla yeni nesil amiral ceplerin arasına gireceği açık. Daha eylül ayına fazlasıyla zaman var. O zamana kadar daha pek çok sızıntı ortaya çıkacaktır. Ancak elbette iPhone 6'nın tanıtılacağını sandığımız eylül ayına kadar hiçbirinden emin olamayacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

Şu 5.5" iddiasini her okuduğumda gülüyorum. Apple böyle bir iş yapmaz. Yine küçük bir tugla karşılayacak sizi ;)

@18 Nis 2014 19:08 Yeni iPhone'un en az 4.5 inç ekranla geleceği kesin gibi.

5.5 olursa iphone 5B derler 6 demezler

@18 Nis 2014 22:09 Bu mantıkta iPhone 6 dediklerine göre 6inç mi olacak yani?!

Allik apple fan boylari ne yacakmis okadar buyuk cebi! Daha dune kadar buyuk ceplere laf ederlerdi.simdi baslarina geldiginde ove ove bitiremezler..

ekran büyürken görsel zevki bozmazsa bence gayet güzel olucak şuan teknolojik gelişim bu yönde ve lazım

ne derler halk arasında ha şöyle "imana gel" diye. e tabi bazıları da "tükürdüğünü böyle yalatırlar" sözünü de hatırlatabilirler. arz talep meselesi diyenler de azınlıkta değil. düttürü dünya )

5.5 kesin yapmaz çok çirkin olur ve apple tarzı değil. 4.7 mantıklı geliyor

3. Yorum hakli laf yaparlardi Note serisine buyuk telefon mu olurmus diye simdi de yillarca överler

@19 Nis 2014 10:30 hayır, samsunglara plastik diye laf söyleyenler apple 5c çıktığında da satın almadılar görüldüğü üzere apple kullananlar sölerinin gayet de arkasındalar. yine öyle olacaktır.

4.7 ve 5.5 inç olarak 2 ayrı iphone modeli ya da 4.5-4.7 inç tek model olucak.

apple resmi bir açıklama yapmadı 2 boy olucak diye zırvalamanıza gerek yok apple stabildir düzenlemelerinden değişiklik yapmaz tek 1 tane iphone6 çıkıcak oda 5s e oranla çok az bir farkla büyük olur tasarımda çerçevesiz bi tasarım olursa sadece büyük bir ekrana kavuşur iphone

bizim evdeki uzaktan kumanda gibi.

Samsung da büyük ekran patenti alsın böylece apple da uzun bir süre yaptıkları için kendi muhasebe hesabını yapsın

abi o batarya zaten uzun

Şu anki 5s ekranını enden ve boydan %15 büyütse alan olarak gayet yeteli olur. İphone kullanan kesim spesifik bir kesim, kimse kürek gibi iphone kullanmak istemez.

Büyük çıkarsa iPhone benim için bitmiştir.iPhone'un politaksına aykırı büyük ekran.iPhon'un özelliği tek elle rahat kullanış.

@20 Nis 2014 20:47 artık telefonlar büyük ekranı herkes büyük ekranlı istiyo mesala herkes küçük ekrandan şikayet ederken sen küçük olmasını istiyosun bü yüzden iphone iki farklı telefon çıkaracak 4.7 tek elle kullanılabilir tabi senin elinede bağlı :D ben 4.7 ekran kullanıyorum

herkes apple bir şey eklemıcek diyor her sene aynı mevzu yine milyonlar satacak kim ne derse iphone dan başka her telefon çağ atlıyor bi tek apple tuğla üretiyor....

@20 Nis 2014 22:48 Zaten Apple'ın ilk çıktığı günden beri yeni bir şey ürettiği yok ki. Sadece var olan teknolojinin kullanımını kullanıcı seviyesinde basite indiriyor. İlk MAC'lerin IBM'den tek farkı daha basit ve gösterişli olması :)

Apple tuğlaysa Samsung çöptür. Sahi nasıl kullanıyosunuz o plastik makineyi ?

@21 Nis 2014 18:06 apple tuğla , samsung ise plastik çöp. ikiside aynı.

Abi şu haberi bir okuyun önce, iphone bataryası bu, diğerleri de böyle ince uzun oluyordu hiç mi görmediniz

sorun batarya dayanmıyor arkadaş philips 5600 mAh lik cihaz üretecek apple büyük ekranla uğraşmasın artık.

BENCE ÖNEMLİ OLAN İŞLETİM SİSTEMİ.VE İOS ANDROİDE BİN BASAR .HIZ STABİLİTE. DÜŞÜNSENİZE SAMSUNG S5 DE İOS...

Sen de yorum yaz