iPhone 6S'in işlemcisini Samsung yapabilir!

Apple ve Samsung arasındaki fırtınalı ilişki, iPhone 6S ile bambaşka bir döneme girecek!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 6S'in işlemcisini Samsung yapabilir!

Samsung ve Apple arasındaki rekabetin boyutları büyük de olsa, iki firmanın yardımlaştığı konular var. Yeni bir bilgiye göreyse Apple'ın bir sonraki telefonu iPhone 6S'in işlemcisini Samsung üretecek.

Güney Kore merkezli gazete Maeil Business Newspaper'a göre Apple'ın bu sene çıkaracağı iPhone 6S'in işlemcilerinin yüzde 75'i, Samsung tarafından üretilecek. Apple'ın bu hamlesi aslında o kadar da şaşırtıcı değil. Ancak ilginç bir nokta var: Samsung, amiral gemisi telefonunun iki farklı işlemciye sahip sürümlerini piyasaya sürdüğünden, iPhone 6S'in Samsung Galaxy S6'dan daha fazla Samsung işlemcisi kullandığına şahit olabiliriz.

Samsung'un iPhone 5S döneminde Apple için işlemci ürettiği biliniyor, ancak Apple en son telefonları olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta TSMC'nin yongalarını kullanıyor. Apple'ın iPhone 6S'te kullanacağı yeni işlemcisinin ismi, muhtemelen Apple A9 olacak. Ancak tanıtıma kadar firmanın bu konuda bir açıklama yapma ihtimali oldukça düşük.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

tasarlayan mühendis ekibi sonuçta apple'ın.

@27 Oca 2015 13:45 Alın arkadaşı dışarı !

eee applenin kullancağı işlemcileri samsung üretecekse ozaman iphone almanın bir anlamı kalmadı iphone toplama telefon gibi bişey oluyor işlemci samsungdan kamera soniden ekran bilmem nereden

@27 Oca 2015 17:01 zaten senin elindeki telefonda öyle apple bir yazılım firmasıdır ve yazılım satar

@27 Oca 2015 17:01 ekran sharp'tan kardeşim. artık biliyorsun nereden.

Apple artık yeni nesil telefonlarının hiç bir parçasında samsung ile çalışmayacak. bunu kaç aydır dominik cumhuriyetinde ki adam bile öğrendi ama siz öğrenemediniz...

Buda iphonecilere kapak olsun

@27 Oca 2015 18:42 iphonecilere değil iphone'culara yazılır

Ben Samsung'un yerinde olsam Apple'a zırnık koklatmam artık. Kuzey Amerika piyasasını kaybetmeyi bile çok rahat şekilde göze alabilirim. Zarar edeceğimi bildiğim halde...

@27 Oca 2015 18:43 o yüzden sen samsungun başında değilsin firmayı batırırsın diye:))

Aypon zaten toplama. Bu arada ekranini bile daha düne kadar samsung dan aliyordu. Samsunga bağımlı aypon. Samsung bu sektörde en iyisi herkes bunu kabullensin. Şimdi metalde üretiyor bakalim plastik çöp diyenler artik hangi bahaneyle samsunga saldıracaklar

İşlemci tasarım ve üretim sürecini bir türlü anlamak istemeyen ya da anlayamayan bir grup arkadaş var.Nvidia ve AMD işlemcilerini kendileri tasarlarlar ve TSMC'ye ürettirirler.Ha TSMC ha Samsung. Kim daha uygun şartlarda üretim yapmaya razı olursa Apple işlemcilerini ona ürettiriyor.Bunu anlamayacak ne var.

@27 Oca 2015 23:41 Biri duzgunce açıklamış çok şükür. Aklı araştırmadan etmeden şuralarda yorum yazanlara iyi bir cevap olmus.

Aple zaten toplama bir cihaz

Iphone kullanan arkadaşlar, parayı donanıma değil işletim sistemine ödüyorsunuz.. İkisini birbirine karıştırmayın... Şu anda kullandığım xperia z2 ye ios kurulabilse eminim telefon ios12-13 e kadar kasılmaz, takılmaz... Belki daha fazla..

@28 Oca 2015 14:43 kurulabilse? halamın bıyıkları olsa amcam olurdu. benim fiat arabaya ferrari motoru bi takılsa tüm mercedesleri geçerdim. arkadaşım, apple donanımı yapamadığı için değil, mükemmel işletim sistemi sayesinde gerek olmadığı için güçlü yapmıyor. sende var 4,5 lt v8 100 km'de 20 lt benzin yakıyor. bende var 2,0 litre düz turbo aynı güçte 100 km de yakıyor 10 lt benzin anladın?

"aypon" toplama diyen arkadaş her cihaz toplamadır hiçbir firma telefonun %100 ünü üretemez

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play