iPhone 6S'te garip bir pil sorunu!

iPhone k6S kullanıcılarının canını sıkan garip sorun için Apple'dan ilk açıklama geldi!

  • Ercan Uğurlu
iPhone 6S'te garip bir pil sorunu!

Bir süredir iPhone 6S ve 6S Plus kullanıcıları, cep telefonlarının batarya bilgisinin doğru göstermediği yönünde şikayetlerde bulunuyordu. Pil yüzdesini yanlış gösteren iPhone'larla ilgili birçok şikayet olmuş ve Apple'dan bir çözüm beklenmişti. Sonunda Apple bir doküman yayınlayarak sorunun neden kaynaklandığını ve çözümünü kullanıcılarla paylaştı. Buna göre pil sorunu, zamanla ilgili...

iPhone'unun saat ayarını manuel olarak değiştiren veya seyahat neticesinde farklı zaman dilimlerine giren kullanıcıların başına gelen bu problem, Apple'ın söylemine göre yine manuel yolla düzeltilebiliyor. Apple yayınladığı açıklamada, bu problemi yaşayan kullanıcılara saat ayarını "otomatik" olarak ayarlamalarını öneriyor.  Buna göre iPhone üzerinden Ayarlar kısmına girerek saat ve tarih bilgisini "otomatik" olarak ayarlayan kullanıcılar, bu problemi geride bırakabilecekler.

Bu hata şimdilik manuel yolla düzeltilse de, muhtemelen Apple sorunu bir sonraki güncellemede ele alacak ve tamamen ortadan kaldıracaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Demekki bi tur hile yapiyor saatle pil gostergesinin ne alakasi var otomatik ayarlanan saatte onlarin kalibre ettgi gbi ilerler saat ,simdi diyeceksiniz ne yaparlarsa yapsinlar pil sahte bi gostergeyle cok gidiyor gibi gosterilemez soyle bi ornek vereyim 7 liralik urune 6.99 fiyat cekmenin amaci neyse apple inda odur (ben bu izlenimi aldim)

Apple neyi doğru düzgün yaptırdı ki? her üründe defo var...

alakası yok benimki zaten otomatikte.ve halen aynı sorun aldığımdan beri devam ediyor(iphone 6s şarjda koyuyorum 1 saat sonra gelip bakıyorum sanki hiç şarj olmamış!! ya bu ne derken birde bakıyorsun ki pil gözünün önünde hızlı hızlı artıyor ve olması gerek yere bir anda zıplıyor.Ürün türkiye garantili A1688 space gray 6s) appstore arıyorum itunesdan resetleyin ezberlemişler.

@18 Ocak 2016 22:43 Aslında sarj olurken telefonunu kapatırsan daha hızlı olacaktır.

@18 Ocak 2016 22:43 kardes aynen dedigin sorun bende de var. %80 de sarj dan cekiyorum 10 dk sonra bakiyorum % 96 olmus sarj da takili degilken bile sanki sarj oluyor. güncellemeyle alakali oldugunu düsündügüm icin garantiye falan sormadim. bekliyoruz bakalim.

Aynı sorun bende de var şarj %2 de bırakıyorum yarım saat sonra bakıyoyorum hala 2 internette gezinmeye başlıyorum hiç anlamıyorum hızlı oluyor

@28 Ocak 2016 10:37 aynı dert ben de de var,,6 s şardayken bırden gösterge fırlıyor

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost