iPhone 7, altı çekirdekli olabilir!

Apple, bir sonraki iPhone'unda çift çekirdeki işlemciden vazgeçebilir mi? İşte yeni bir iddia...

iPhone 7, altı çekirdekli olabilir!

Apple, telefonlarında teknik özelliklere çok fazla önem vermiyor - firma, geçmişte çift çekirdekli, 1GB veya 2GB RAM'li olmasına rağmen çok hızlı çalışan telefon ve tabletler piyasaya sürdü. Bu sırada rakipler, sekiz çekirdekli işlemcilere ve 4GB RAM'e doğru geçiş yaptılar.

Ancak yakın gelecekte Apple bunu değiştirebilir. Webio'da ortaya çıkan bir bilgiye göre firma, 6 çekirdekli bir A10 işlemci geliştiriyor. Dört çekirdekli işlemciyi atlayıp, altı çekirdekli işlemciye geçmek Apple gibi teknik özelliklerde yavaş ilerlemeyi seven bir firma için abartılı bir sıçrama gibi görünüyor. Yine de firma, çift çekirdekli işlemcileri bırakmanın zamanının geçtiğini düşünüyor olabilir ve belki de bunun için altı çekirdeki işlemcilere geçiş yapacak.

Apple'ın planlarını muhtemelen hemen öğrenmemiz mümkün olmayacak, çünkü iPhone 7'nin tanıtılması için neredeyse bir sene beklememiz gerekiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

o zaman daha fazla enerji harcar :)

3 çekirdekli işlemciye geçerse şaşırırız 6 filan uydurmaca bunlar

@30 Eylül 2015 21:11 3 olur en fazla, iphone 4sten beri 2gb ram olcak haberleri donuyordu daha anca gecebildiler

iph.7 6 çekirdekli ve A 10 cipli, ve pil 3000 veya az üstü ve fiyatı 499 lira 64 gb.si..olabilir. çünkü apple tam manasıyla soyguncu gibi davranıyor..milletleri sömürüyor..reklamla yazılımla aldatıyor..elektronik teknisyeni arkadaşım diyorki..şimdi bana note 4 ve 6s plus yan yana konulsa hangisini seçersin,ben kesinlikle (tek.arkadaş) NOTE 4,ü seçerim..her yönü ile en son çıkan bu telefon,note 4,ün çok altında ve özellikleri de yetersiz pili çok düşüktür.2915.mAH..bu appleye hiç yakışmıyor.

note 4 8 çekirdekli..1900 4 çekirdek..1300 4 çekirdek..gücü ile çalışırken..iph.6 S plus 2 çekirdek mi? 4,ü atlayıp 6 çekirdeğe geçeceğini bildirdiğnize göre.demekki 2 çekirdek imiş.. apple valla helal sana iyi aldatıyorsun iphone adı ile milleti..iyide para topluyorsun.ancak helal olmaz.çünkü milleti gizli olarak aldatıyorsun..bu gerçeği özel telf,tamircileride söylüyor. bu telefona 1500 lira verilmez..6.s.plus,a ..verene acıyoruz.3800 lirayı.64 gb.li olan !

iOS işletim sistemi olarak fazla donanım istemiyor.iphone 4s bile su anda nice 2gb ramli 4 çekirdek işlemcili android telefonlardan hızlı ama sebebi iOS.win10 da keza öyle kaynak somurmuyor android gibi

250 çekirdek olsa ne olcak 8 çekirdekle sanki hangi işlemi yapıyor. Düşünün ortalama iyi bi bilgisayarda bile 8 çekirdekler var tamam tel le aynı değil ama. sonuçda nete giriyoruz vs.. donma olayı ise, ramlerle alakalı. Bence tel üreticileri.. tablet gibi tel yapacaklarına şarj ömrü uzun, hafif, çin malı telde bile olan tv radyo, ekran koruyucusunda telefonu açmadan görebileceğiniz saat, çağrı, mesaj gösteren ekran koruyucusu, ve suya darbelere dayanıklı tel üretsinler.

isterse 10bin cekirdekli olsun. isletim sistemi disinda en ufacik bir avantaji yok elmanin. Isletim sisteminin de avantaji su; sadece kendi telefonlari icin ürettikleri icin daha az sisiyor. Ama gel gör ki, tamamen insanlari soymaya yönelik sacma bir hal aldi elma... Hep öyleydi zaten de, en azindan Jobs zamaninda vay be diyebilecegimiz bir yenilik geliyordu. Simdi o da yok.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir