iPhone 7 de kavisli olabilir mi?

Apple'ın iPhone 7'sinde, Galaxy S6 Edge benzeri bir ekran görürseniz şaşırmayın!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 7 de kavisli olabilir mi?
Patentte yazanlar kulağa pek yabancı gelmiyor

Apple, yeni sahip olduğu patentinde Samsung'un yeni telefonlarında gördüğümüz kıvrımlı ekranlara oldukça benzer bir teknolojiden bahsediyor.

"Mini esnek kenarlı ekran"ın tanımını yapan yeni Apple patenti, akla doğal olarak Samsung'un Galaxy S6 Edge ve Galaxy Note Edge'in gelmesine neden oluyor. Patently Apple'ın ortaya çıkardığı patentte ekranın kavisli olabileceğinden veya telefonun yan tarafına yerleştirilebileceğinden bahsediliyor.

Patent, birkaç farklı tasarımdan da bahsediyor. Bunlar arasında esnek ekranın telefonun kenarına uzatılması ve bu ek ekranın ses düğmesinin yerini alması var. Ekrandaki düğmeler, kullanılan uygulamaya göre değişiyor - örneğin kamerayı kullanırken deklanşör düğmesi gösteriliyor.

Apple, patentte yan taraftaki ve arkadaki ekranın oyunları kontrol etmekte nasıl kullanılacağını bile gösteriyor. Firmanın hayalleri heyecan verici, ancak bunlar bir sonraki iPhone'un kıvrımlı olacağı veya patentin gelecekte gerçeğe dönüşeceği anlamını taşımıyor. Zaten iPhone 6S için böyle bir yenilik beklemiyoruz. Ama iPhone 7'de ne olur, işte orasını tahmin etmek bugün için oldukça güç...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Normaldir!Yandas ABD Patent Ofislerinden Hemen Cakma Patenti Araklamislar!Apple'da Farkinda, Gelecek Kivrimli Oled Ekranli Telefonlarda.Her Zamanki Gibi Yenilikleri Androidli Cepler Yapar Iphone Pesinden Gelir.Yeni iphone simdi videoda Cekiyor!!

bence hiç iyi deil kıvrımlı ekran özelliği

Kim kimden çalıyormuş?

neyi heyecan verici anlamıyorum ki zaten olan şeyleri patent diye almışlar siz de heyecan verici diyip haber yapıyorsunuz. Heyecan verici dediğin şey hiç görülmemiş birşey olsun ki heyecan versin sırf apple yapabilir diye heyecan verici olmaz.

Kim tırtıkcı acaba

Kimin kimden çaldığı önemli değil. Kimin neyi iyi yaptığı önemli. Fanatizme gerek yok.

Yeni Iphone haberleri hep ekranla başlıyor zaten.. 1 ay sonra camının safir olduğunu ve bunun faydalarını haber yaparlar. sonra işlemci adı A9 olur Eylülde bir bakarız yine aynı telefonu yapmışlar bizde kamerası değişmiş daha iyiymiş diye alırız..

Ilk Samsung un yaptığı bu teknolojiye gereksiz ve Saçma diyen apple fanları nerde

farkındaysanız resimde kıvrımın k si bile yok nerenizden hayal görüyorsunuz anlamadım.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play