iPhone 7'den son dedikodular!

iPhone 7 nasıl olacak; kullanıcılarına neler sunacak? İşte bildiklerimiz ve ortada gezen söylentiler

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 7'den son dedikodular!

Dedikodulara bakacak olursak gelecek sene çok farklı bir iPhone 7 ile tanışabiliriz. Bazı dedikodulara göre Apple, iPhone'un Home tuşunu bile kaldırabilir. İşte Apple'ın bir sonraki iPhone'uyla ilgili tüm dedikodular.

Yeni tasarım: iOS 10 ve Apple A10 işlemciyle çalışması beklenen iPhone 7'nin Home tuşunu çöpe atma ihtimali, bir analiste göre yüzde 50. Apple, Home düğmesini kaldırarak iPhone'u daha küçük bir hale getirebilir ve bu işlevi 3D Touch ile sunmaya başlayabilir.

Kavisli ekran: Uçuk dedikodular arasında Apple'ın iPhone 7'de kavisli ekranlar kullanacağı bulunuyor. Bu dedikodunun kaynağı ise, firmanın aldığı patentler.

Su geçirmezlik: iPhone 6S'le yapılan bazı testler, telefonun su altında bir süre kalabildiğini göstermişti. Ancak su geçirmezlik, iPhone 6S'in özellikleri arasında listelenmiyor. iPhone 7'de ise bu durum değişebilir. 9to5Mac'e göre Apple, iPhone 7'yi toz ve su geçirmez hale getirmek istiyor.

Altı çekirdekli Apple A10 işlemci: Çince mikro-blog platformu Weibo'ya göre Apple, iPhone 7'de altı çekirdekli üst seviye bir işlemciye yer verebilir. Ancak iPhone 6S'te çift çekirdekli işlemci kullanan Apple'ın böyle bir şey yapması, bizce şaşırtıcı olur. Bu yüzden altı çekirdekli A10'un iPhone 7 yerine yeni iPad veya yeni bir MacBook Pro'da da kullanılma ihtimali de var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Safir Ekranla gelir :D:D:D

@TheArrow lan gelse sanki alabileceksin. Safir ekransızı 3500 lira iken safirlisi olur sana 4500 senin gibi mallar da donunu satar almaya calısır

İPHONE 7 O ZAMAN 5000 LİRAYA GELİR..LANET OLSUN BÖYLE İNSAN SEVGİSİNE...ulan sanki üzerine pırlanta takıp gönderiyorlar..altı üstü basit ve kalemsiz bir telefondur..pilide 6 saat dayanıyor..millet ha bire powerbank alıyor..powerbanklarda sıcaktan veya teknik hatadan dolayı patlıyor..ülkede insan değeri yokki.. iphone iyi ol..ucuz ol..şu samsung ve lc..ve sony İLLETİNDEN KURTULSUN MİLLET. YETER YA MİLLETİ TELFON ÜRETİCİLERİ VE OPARATÖRLERİ SOYDU..KAN EMEN VAMPİRLER GİBİ BUNLAR,,,YUH BE..

@03 Kasım 2015 11:33 adamlar sizin gibi yoluncak kazları bulmuş. 5 binde de alırsınız 10 desede.

@03 Kasım 2015 15:09 Sizin gibi kalite özürlülerine ne denebilir acaba? Size o Dandroid'inizle mutluluklar. Biz iOS ile mutluyuz.

@03 Kasım 2015 15:09 ya garipsiniz.. iPhone'a mı veriyorsunuz parayı devlete mi? Apple o kadar yatırıma rağmen 400 dola kar ederken, devlet hiç birşey yapmadan kazanıyor. Apple Store Amerika fiyatı 3500 tl mi?

Bu 6S fiyatına olursa ve safir ekrandan yapılırsa android fanboyları bu defa ne diyecek merak ediyorum yine bi bok bulup yok iPhone çok gereksiz, çok pahalı dersiniz ama neyse.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play