iPhone 7'nin yeniliklerini iPhone 7'den önce yapanlar!

Apple'ın iPhone 7'de "yenilik" diye bize sunduğu işlevler, bu telefonlarda zaten vardı!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 7'nin yenilikleri bu telefonlarda zaten var

Apple, bu seneki iPhone 7'lerini yeni birkaç işleve ve yeni parlak renk seçeneğine dayandırıyor. ABD'li firmanın bizlerin ilgisini çekecek kadar yenilik yapıp yapmadığı bir süre tartışılacak ve bu tartışma en çok Android'in işine yarayacak. İşte iPhone 7'nin yeniliklerini Apple'dan önce yapanlar.

Su geçirmezlik: Sonunda su sıçramalarına ve toza dayanıklı bir iPhone 7'miz var. IP67 damgalı bir iPhone 7'den elbette hiç şikayetçi değiliz. Ancak Samsung Galaxy S7'nin bu özelliği sunduğunu ve daha uygun fiyata satıldığını hatırlatalım. Su ve toz geçirmezlik özelliğine sahip çok daha uygun fiyatlı Android'ler de var.

Çift SIM: Bütün iPhone kullanıcılarının çift SIM karta çok meraklı olmadığını biliyoruz; ancak Apple bunu bir seçenek olarak sunabilirdi. Piyasada farklı fiyat aralıklarında birçok çift SIM kartlı telefon bulmanız mümkün. Örneğin OnePlus 3, 64GB depolama alanına sahip, iyi bir kamerayla geliyor ve çift SIM desteği sunuyor.

Çift kamera: iPhone 7 Plus, arka yüzünde iki adet 12 megapiksellik kameraya yer veriyor. Apple'a göre optik zum özelliği, ilk kez donanımsal olarak iPhone 7 Plus ile sunuluyor. Ancak çift kameralı Android'li telefon arıyorsanız, fiyatı cüzdanınızı delip geçmeyecek Huawei P9'a göz atabilirsiniz.

Kulaklık girişsiz telefon: Apple, 3,5mm kulaklık girişini kaldıran ilk firma değil. Firma bu işi diğerlerinden daha iyi yapmış olabilir, ancak ondan önce davranan bir firma var. Çinli firma LeEco, daha önce tanıttığı Le 2 ve Le Max 2'de klasik ses girişi yerine USB Type C'yi kullanıyordu. Apple'ın dönüştürücüyü kutuya ilave ettiğini söylüyor olabilirsiniz; ancak fiyat farkına bakmanızı tavsiye ediyoruz.

32GB'lık iPhone 7: Apple sonunda 16GB'lık modeli bırakıp, en küçük depolama seçeneği olarak 32GB'lık iPhone'u sunmaya başladı. Yani iPhone 7'nin 32, 128 ve 256GB'lık sürümleri arasında seçim yapmanız gerekiyor. 256GB'lık modeli istiyorsanız, ona küçük bir servet yatırmanız gerekeceğini tahmin etmek de zor değil. Buna karşın 256GB'lık alan sunan Android'li telefonları ise belki de üçte biri fiyatına alabileceksiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

Millet bu iPhone'larda ne buluyor anlamıyorum...

Aynen çok doğru diyorsun Katılıyorum sana

@11 Eylül 2016 02:28 düşün audi mercedes hatta porsche bentley land rover araban var, restoranda markette avm de sürekli telefon elinde dünyayı kurtaracakmış gibi bağlantılar yapıp duruyorsun, sürekli telefondasın cafede masanın üzerine koymaya bayılıyorsun, paran da var Allah için, piyasadaki en pahalı, en ulaşılamaz telefona sahip olup "sınıfını" belirtmek istiyorsun, o zaman gider alırsın. yanlış anlama iyi diye falan değil, sadece pahalı diye.

@11 Eylül 2016 02:28 boş ver bilader anlamasanda olur

@11 Eylül 2016 02:28 masada göstermek için alıyrlar genelde konuşacak TL olmadığından masa süsü oluyor... hatta azda olsa bazısında maketi olduğundan sadece aksesuvar oluyor...

@11 Eylül 2016 02:28 tek cümle çünkü o iphone

@11 Eylül 2016 02:28 büyüyünce anlarsın merak etme....

çoğu insan o kadar para veriyor ve o telefonlarda bir şey yapmıyor oyun oynamıyor bir kere daha bir sürü m işlemleri yapmıyorlar paraları resmen çöpe atıyorlar.

İlk patlayan telefonu da samsung yapti zaten

@11 Eylül 2016 08:52 yok 5s daha önce patladı. Pixel gelse iyi olur ...

apple bunları yenilik olarak anlatmadı ki iphone7 adına yeni dedi olayı farklı yerlere çekmeye çalışmayın

İphone a değer .. başkalarıda böyle akıcı bi telefon cikatsınlar onu alalım suan iphone 1 numara

@11 Eylül 2016 09:45 Akıcı değil, geçiş animasyonlarıyla zaman kazanıp akıcıymış izlenimi uyandırıyor. Elindeki akıcı telefonun 3 sene sonra rehbere girmekte bile zorluk çektiğine şahit olunca anlarsın.

Windows Phone da 8.1 versiyonunda arka plana foroğraf koyulabilmesini büyük bir yenilik gibi tanıtmıştı. Artık ne yaparsak yapalım tutar devri kapandı bence.

Iphone dan önce başka telefonlarca yapılan / meydana getirilen değişikliklere binaen, önemli olanın yazdığınız özellikleri kendinde toplayan tek bir telefonun varlığından bahsedememiş olmanız... Varsa yazarsanız bizde öğreniriz. eğer yoksa iphone kullanmaya devam ederiz:) Saygılarımla

yeni android telefonlar çok güçlü çok stabil 8 çekirdeklii işlemcilere bakın derim

@11 Eylül 2016 12:39 10 çekirdekli android telefonlarda var Çin de.

Samsung bomb 7 özelliği maalesef bu iPhone da da yok ne yapacaksın işte

Akıcı stabil diyip duruyorsunuzda, aldığımdan beri s6 hep akıcı ve stabil. Daha takıldığını görmedim ki... Ben iphone kötü telefon demiyorum ama ios kullandığımda sanki hapsedilmiş gibi hissediyorum. Özelleştirme imkanımız androide göre çok kısıtlı.

İLK SU GEÇİRMEZ TELEFONU DÜNYADA SONY YAPTI XPERİA Z MODELİ İLE PİYASAYA SÜRDÜ BİLEMEYENLERE HATIRLATIRIM !

"Apple'ın iPhone 7'de "yenilik" diye bize sunduğu işlevler, bu telefonlarda zaten vardı!" Siz bu lafı söylediniz ve Evren patlamadı! Kıyamet gerçekten gerçekleşiyor sanırım. Siz bile bu lafı sarf ettiniz ya, bu hayra alamet değil! Dini kanallarda "Kıyamet Alametleri" diye birşeyin reklamı dönüp duruyordu, onu satın alıp izleyeceğim. Sur borusu yakında üflenecek galiba! Çok geç olmadan ışık hızının Sentilyar katı hızlarda araçlar geliştirip başka evrenlere geçiş yapmalıyız! Kıyamet kapımızda!

tamamne apple karşıtı olmuş bir yazı..bahsettiğiniz android telefonlar kasılan telefonlar..fiyatı hemen düşen telefonlar

@14 Eylül 2016 11:50 2011 samsungumu kullaniyon al bi nexus 6p QHD ekranın tadını çıkar

samsung s7 daha akıcı ve kasmıyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play