iPhone bu kez de Microsoft'un hedefinde

Intel'den sonra Microsoft: Apple'ın iPhone'nuna kafayı takanlar giderek artıyor.

  • Selim Öztürk
Bu kez de Microsoft, iPhone'u hedef aldı!
iPhone, Intel'den sonra şimdi de Microsoft'un eleştirilerine hedef oldu.

Çıktığı günden bu yana tüketicilerden büyük ilgi gören ve Apple'ın 2008 yılının üçüncü çeyreğinde karını olabildiğince yükseltmesine neden olan iPhone, bugünlerde rakip firmaların da hedefi oluyor. Daha önce yayınladığımız ilgili haberde, Intel'den üst düzey bir yetkilinin iPhone'da kullanılan ARM işlemcisiyle ilgili eleştirisini sizlere duyurmuştuk.

Ancak Apple'ı eleştirenler elbette Intel'le sınırlı kalmadı ve son olarak listeye Microsoft da eklendi. Microsoft'un Entertainment & Devices bölümü başkanı Robbie Bach'a geçtiğimiz günlerde Apple'ın yılın üçüncü çeyreğinde göstermiş olduğu büyük başarı soruldu.

Bach, bu konuda şunları kaydetti: "Apple, ürünleriyle birçok ülkeye ulaşmış durumda ve üretim ağını gün geçtikçe genişletiyor. Ancak AT&T, iPhone gibi bir telefonu ağına katmak ister mi? Elbette. Yine de eminiz ki AT&T, üç ya da dört büyük ortağın yer aldığı ekosisteminde bir denge kurmak isteyecektir. Mesela biz Samsung, Sony Ericsson, LG, HTC ve Motorola'yla birlikte çalışıyoruz ve bu nedenle bulunduğumuz alanda etkin bir gücümüz var. Yanlış anlamayın, iPhone gayet güzel bir ürün; ancak şimdilik bir seçenek olmaktan uzak."

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Bazı kişiler ühpnu cep bilgisayarı olarak kullanmak için alıyorlar.
Bunlar biliyorlar mı ki windows mobile ile iphonun sistemı cok farklı.
iphone'nun bence tek artısı multi touch geri kalan klasik .
iphone menusunu doldurabilmek için hesap makinasını bile menuye koymus ama su anda i900 e bakdıgımızda menu dolmus tasmıs ve en gerekli programlar ile.
Ve son olarak iphone 3g pğlastik oldugu için cok cabuk kırılyormus dogrumu bilmiiyorum yorumlar oyle...

parasi olan aliyo valla biz ise hala kamerasiz tellerle dolaşıyoz artik n diyim para yok derler ama yastik altinda neler yatiyorr...

yanlış anlamıyoruz kullanıyoruz ve daha iyi bir dokumatik telefon bulamadık iphone dan daha iyisi çıkarsa o zaman onu kullanırız aptal windows yap daha iyisini kullanalım sen ancak şişik windows vista reklamı yaparsın ama bütün microsoft yöneticilerinin elinde iphone var evinde macbook var yalan söylemeyin beğendiğinizi ve yenildiğinizi itiraf edin

uzun uzun yorum yapmaya gerek yok. madem iphoneyi beğenmiyorsunuz önce dokunmatik sistemi siz uygulasaydınız. sizin arge bölümü neden iphoneyi taklit ediyor. bu kadar cihazı alan varsa o cihaz hakkında yorum bile yapmamanız lazım. sonuçta tercih meselesi. siz ne kadar çok konuşursanız iphone o kadar iyi reklam yapıyor. yok işlemcisi yavaş yok fotoğraf makinasının pikseli düşük. bırakın bunları. teknolojinin dibi yok. sizin işlemcilerde yavaş kalıyor; bunu göz ardı etmeyin isterseniz.

ben türkcell kontratlı iphone kullanıyorum. bilerek ve araştırarak aldım. hiçte pişman değilim. ı love you iphone

çok haklılar WM daha yetenekli bir işletim sistemi

Bence Apple Kendi Başına Bir Dev Microsoft Bizsiz Hiç Bişey Demesine Rağmen Dünya Piyasasında Neyin Ne Olduğu Açıkca Ortada.

Multi Touch Apple ın buluşu değilki :) Iphone dan önce microsoft Surface de kullandı... :D Tabiki Iphone küçümsemiyorum sonuçta önemli olan sadece özellik olmuyor, insanlar farklı hissettikleri eşyalarıda seviyorlar. Örnek: Objektif olarak bakarsak elmas sonuçta bir taş. sıkıştırılmış karbon fakat insanlar ona bir değer biçmiş, belki ender olmasından belkide pırıltısından fakat yesen yiyemezsin yada bir yeri arayamazsın hesap bile yapamaz :D bilmem anlatabildimmi. Eskiden bende Iphone a balon diyordum fakat şimdi pazarlama departmanını kutluyorum bu kadar az özellikli bir telefonu bir pırlantaymış nadide özel bir ürünmüş gibi reklam yaptılar ve kazandılar.

eski iphone larda jailbreak yapıp internet üzerinden uygulama indiriliyordu. 3g de denemedim. en basit program için bile dünyanın parasını verip istore dan satın alacaksın. 3rd party uygulamalar telefonu kullanışlı hale getirir. bunuda rahatça özgürce kuramadıktan sonra napim o telefonu.
Ayrıca dünya kadar noksanlığı var ... yaşasın s60

dokunmatik ekranı apple icat etmedi arkadaşlar bunu kafanıza koyun apple da taklit etti.

"dokunmatik ekranı apple icat etmedi arkadaşlar bunu kafanıza koyun apple da taklit etti."

elektrostatik multitouch ekranlar ILK olarak apple iphonela tuketiciye ulasti bosuna kendinizi kasmayin. Basincmatik ekranlarin yeni ve cok cok daha iler bir neslinden bahsediyoruz. baska yerlerden saldirin (fiyat, mms falan filan mesela...) yumruklar bosa gidiyor cunku.

iPhone'u başka telefonlar ile nasıl karşılaştırırsınız, bi kere iPhone'da multitouch özelliği var. Esas karşılaştırma böyle olmalı:
http://www.amitbhawani.com/blog/Images/A/Apple-iphonevsstone.jpg

Bence bir tasarım harikası olduğu için kimse çekemiyor. Çok konuşçağına daha iyisini yap Microsoft! Kocaman Mircosoft Surface yapıyorsun nereye koycaz biz onu :D Tamam o bilgisayar bu telefon farklı şeyler ama kıskanma abicim sen de yap senin de olsun çamur atmaya çalışıp kendin çıkamadığın seviyedekileri aşağıya çekme.

Siz de alamadığınız için kötüleyin e mi =) 3310 kullanmak serbest

Sen de yorum yaz