iPhone'lar için beklenen Jailbreak yayınlandı

iOS 7.0.4 ve 7.0.5 sürümleri için bir süredir beklenen jailbreak haberi geldi!

iPhone'lar için beklenen Jailbreak yayınlandı

Apple mobil cihazlarının üretici tarafından koyulan kilidini kırıp onların gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak isteyenlerin yardımına koşan Jailbreak işlemi için yeni bir versiyon yayınlandı. JamRa1n Jailbreak ile iOS 7.0.5 çalıştıran iPhone 5, 5S, 4S, iPad ve iPod Touch cihazlarında Jailbreak işlemi yapmak mümkün oluyor. Uygulamayı indirmek isteyenlerin, öncelikle onu satın alması gerekiyor.

Bazı kullanıcılar, iOS 7.0.5 / 7.0.4 yükledikten sonra pişman olarak eski işletim sistemine dönmek isteseler de bu mümkün olmuyor. Jailbreak ile bu işlemi gerçekleştirmek mümkün. Ancak yeni Jailbreak'ın iPad 2 ile çalışmadığını hatırlatmak gerekiyor zira Apple'ın iPad 2'de kullandığı güvenlik önlemlerini geçmek henüz mümkün görünmüyor. Ancak Jailbreak ekibi bu cihaz üzerinde de çalışıyor ve iPad 2'de Jailbreak çalıştırmak mümkün olduğunda Twitter hesapları üzerinden duyuracaklarını ifade ediyorlar.

Jailbreak işlemi yapmaya niyetli "iCihaz" sahiplerine bunun teknik bir işlem olduğunu ve yapılacak ufak bir hatanın bile cihazları için büyük tehlike oluşturabildiğini hatırlatalım. Ayrıca bu işlemin garantiyi devre dışı bırakabildiği de unutulmamalı. Bizden uyarması... 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ip4 ten sonraki cihazlarda jb olsa bile ios7 den düşmek imkansız yanlış bilgi veriyorsunuz

7.0.4 ve 7.0.5 e jb cikalida rahat 2 ayi gecti. Siz daha yeni haber yapiyosunuz.

Jailbreak çıkalı kaç hafta oldu hemde ücretsiz. Bu nedir ya? Azıcık gündemi takip edin. Birde düşürme işlemi iPhone 4 ve altı cihazlarda mümkün sadece. Üst modellerde malesef yapılmadı yapılamadı.

okadar para verecen jailbrreak yapacaksın şaka gibi valla

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir