iPhone'un güvenlik işlevinde sorun çıktı!

Apple'ın mobil platformu iOS 7'de bazılarımızı yakından ilgilendiren, önemli bir sorun çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone'un güvenlik işlevinde sorun çıktı!

Apple'ın mobil platformu iOS 7'de yeni bulunan bir hata, iOS 7'li cihazlardan gönderilen e-posta eklerinin "Veri Koruma" işlevine rağmen şifrelenmediğini ortaya çıkardı.

Güvenlik araştırmacısı Andreas Kurtz, iOS 7.1'li bir iPhone 4 üzerinde test amaçlı bir IMAP e-posta hesabı kurmuş. Bunun ardından dosya sistemine erişen Kurtz, tüm ek dosyalara erişebildiğini, dosyaların şifrelenmediğini veya erişimde herhangi bir kısıtlamanın olmadığını söylüyor. Kurtz, aynı sorunun iOS 7.0.4 ile çalışan iPhone 5S ve iPad 2'de de yaşandığını söylüyor.

Kurtz'a göre hata, sadece IMAP e-posta hesaplarını değil, POP ve ActiveSync hesaplarını da kapsıyor. Hata hakkında bilgi sahibi olduğunu söyleyen Apple, ne zaman bir onarım yayınlayacağı hakkında bilgi vermiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Alın size stabil iphone güzelim Windows Phone numun kilit ekranını bile kıramadılar android zaten ayrı Bi dünya

@05 May 2014 17:39 at yere kırılsın ne dert ediyorsun

Sonra da androide guvensiz derler, elmacilar.

Su androidcilere sormak istiyorum hanginiz IMAP, POP, ActiveSync kelimelerini anladiniz da hemen ios ceset ios ta guvenlik yok zaten andorid en iyisi diyor. Abi haberi bile anlamadan sadece basliga gore yorum yapmissiniz. Ben biliyor muyum hayir bilmiyorum ama sizin gibi malligimida belli etmiyorum. Wp cilere allah sabir versin zaten dunyayi windows la kurtaracaklar.

Sen de yorum yaz