İşte Windows 8 için kesin tarih!

Windows 8'in piyasaya sürüleceği kesin tarih açıklandı. İşte herkesin beklediği o tarih!

İşte Windows 8 için kesin tarih!
Geri sayım başlayabilir!

Microsoft, Windows 8'in 26 Ekim'de piyasaya sürüleceğini resmen açıkladı. Açıklama, yıllık satışlar toplantısında Steven Sinofsky tarafından yapıldı. Böylece Microsoft, Windows 8 için ilk kez bu kadar net bir tarih vermiş oldu.

Windows 8'in Ekim'in sonlarına doğru piyasaya sürüleceği, RTM sürümünün ise Ağustos başlarında geleceği daha önce şirket tarafından belirtilmişti. Ancak artık Windows 8'in çıkacağı günü tam olarak biliyoruz. Windows 8'li Surface tabletlerin de tam olarak ne zaman çıkacağı ise bilinmiyordu. Ancak Microsoft'un tabletlerin çıkış tarihi olarak Windows 8'in çıkış tarihini verdiğini düşünürsek, artık bu bilgiye de sahibiz.

Windows 8 ile bilinen Windows'larda büyük bir değişime imza atacak olan Microsoft, işletim sistemini tabletlere de taşıyor ve önemli bir risk alıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

sabırsızlıkla bekliyorum özellikle windows phone 8'i :)

Microsoft'un zırvalıkları.Mavi ekranlara ve zaman geçtikçe yavaşlamalara hazır olun.Bilgilerinizi sızdırmasıda cabası.

yaklaşık 2 ayı geçti kişisel bilgisayarımda kullanıyorum. Costumer biraz yavaştı ama. Relase gayet güzel olmuş. 4 yıllık laptopa ssd taktım windows 8 ile mükemmel uyumlu (ssd sata 2 - anakart sata1 destekliyor. 150 mb civarı) dual core 2.1 ghz pc- 3 gb ram. ama sanki yeni bilgisayar gibi oldu. Win 8 e geçmeye düşünenler SSD ile kullanmalarını öneririm...

demekki kasım ayında batamaya başlayacak microdoft . koskocam şirtketi bunu göremyorsa biz kullanıcılar ne diyebilirz ki? şu windows 8'i iyi diyip desteleyen var arada onlara bir anlam veremiyorum.. neyse yinede çoğukluk bir kullanıcı windows 8 kötü ve işe yaramaz saçmalıktan başka birşey değil

notebook almayi dusunuyordum neyseki fazla beklemeyecegim :)

bu haberlerde sıktı artık çıcaksa çıksın artık

yeni kral windows 8 geliyor özellikle tablet desteği ve tarayıcıların yeni kralı IE 10 u sabırsızlıkla bekliyoruz....

win 8 ,in 7 den daha iyi olacak göreeksiniz...

surface'ın bir şansı olabilir diye düşünüyorum ancak pc'lerde win 8'in malesef hiç şansı olmayacak çoğu kullanıcı win 7'ye alışmışken bu adım microsoft için sıkıntılı günlerin başlayacağının habercisi.

ya arkadaşlar benim anlayamadım bir mavi ekran efsanesidir sürüp gidiyor yılardır kullandıgım işletim sistemi en fazla 2 kere düşmüşümdür mavi ekrana vistada dahil

Windows 95'ten beri mavi ekran görmedim. Renklerini değiştiriyorsum çünkü :)

Microsoft un performans sevdası yüzünden kaç yıllık başlat yok olacak.

Kullanıcıdan kullanıcıya değişir.Ben mesela programcıyım.Bende sürekli mavi ekrana neden oluyor ama linux tabanlı işletim sistemlerinde bırak kernel panicki durduk yere hatalarda görmedim.Zaten kabahet bende niye windowsta yazılım geliştiriyorum ki.

mavi ekran sadece uzman kullanıcı olmakla sistemi iyi kullanmakla kaçılmıyor. Donanımsal değişikliklerde de zaman zaman mavi ekrana düşülebiliyor. Bu yüzden ben iyi kullanıcıyım benim bilgisayarıma bir şey olmaz demeyin size olmuyordur yan komşunuza mavi ekran hatası gelebilir bu çok normal çünkü microsoft dan bahsediyoruz :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir