Jelly Bean'de Aralık ayını seçtirmeyen hata!

Google'ın Android 4.2'de yaptığı komik hata, özellikle Aralık ayında doğanları silip attı!

  • Zeynel A. Öztürk
Android 4.2'de Aralık ayı seçilmiyor

Android 4.2'de Kişiler uygulamasını açtınız ve bir arkadaşınızın doğum gününü kaydetmek istiyorunuz. Arkadaşınız Aralık ayında doğduysa bunu unutun, çünkü Google'ın yaptığı bir hata nedeniyle Aralık ayını göremiyorsunuz ve dolayısıyla seçemiyorsunuz.

Cep üreticileri saat ve tarihle ilgili hatalara zaman zaman düşüyorlar. Sony ve Microsoft, oyun konsollarında "artık yıl" sorunu yaşamış, Apple ise İngiltere'deki banka tatillerini erken göstermişti. Ancak böyle belirgin bir eksikliğin Google tarafından geliştirme aşamalarında fark edilmemiş olması ilginç.

Şu an hata üzerinde çalışan Google, onu ne zaman düzelteceğiyle ilgili bir bilgi vermiyor. Bu arada, hatanın sadece Kişiler uygulamasında meydana geldiğini, diğer alanlarda Aralık ayını seçebildiğiniz notunu düşelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

şuan farkettim :)

@20 Kas 2012 13:27 hangi cihazi kullanion

komik sisteme komik hatalar yakışır. aferin dandroide....

@20 Kas 2012 17:50 Apple fanboyusun di mi? Apple'ın yaptığı hatalar yanında bu bi şey değil ki. Bi söyle telefonuna arkadaşlarının doğum tarihini kaydediyor musun kişilerdeki ek bilgilerde?

Yırttım :) Ocak doğumluyum :)

4.1 eden çok memnumdum.. 4.2 i yüklendikten sonra sanki telefon yavasladi takilmaya başladı. Özellikle galeri kisminda. 4.2.1 i bekliyorum şuan. Galaxy nexus tel bu arada.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play