Kağıt etiketli USB ile eski alışkanlıklar

Bu yeni dijital uydu alıcı eski alışkanlıklarla günümüz teknolojisini birleştiriyor...

Video kaset yerine USB bellek
Üründe üç adet USB bellek slotu var

Video kaset devri yaşandı ve bitti; bununla birlikte yerini tutacak bir teknoloji de gelmedi. VCD oynatıcılar, DVD oynatıcılar ve kaydediciler çıktı. Sabit diske kayıt yapan ve yeniden izleme imkanı sunan cihazlar da çıktı. Ama hiçbiri bir zamanlar video kayıt cihazlarının ulaştığı yaygınlığa ulaşamadı. DVD devri bir programı televizyon üzerinden kaydetme olanağını teknolojiyle pek arası olmayan kullanıcılara ulaştıramadı. Hem geç çıktı, hem de pahalı. İnsanlar genellikle DVD film alıp izlemekle yetindiler. Yeniden yazılabilir CD ve DVD'ler bile kolayca kullanılan video kasetin yerini alamadı ve o devri yaşayanlar için video kasetin yeri doldurulamadı.

Şimdi ise bir İngiliz firması USB hafızaya kayıt yapan GiGo DV-DTR1 Digital Freeview ürününü çıkarttı. USB bellekler inanılamaz yaygın kullanılan bir teknoloji. Neredeyse bütün platformlar arasında veri transferi için kullanılıyorlar. İşte bu cihaz da, özel olarak üretilecek USB belleklerin, bir döneminin kasetlerinin yerini alması için imkan sunuyor. Digital Vision'un geliştirdiği bu uydu alıcı USB belleklere kaydediyor. Daha önce de USB'ye kayıt yapan birkaç uydu alıcı gördük; ama GiGo DV-DTR1 hem bu iş için özel olarak optimize edilmiş, hem de tıpkı eski kasetlerdeki gibi bu özel USB belleklerin üzerinde kağıt etiketler var. VHS kullanma alışkanlığı olan herkes için çekici bir seçenek... 2 GB'lık bir belleğe bir saatlik kayıt yapılabiliyor.

Ürün ilk olarak İngiltere'de, 70 sterlinden Eylül ayında piyasaya çıkacak...

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

firewire card geliyor insanlar artık optik kartlar ile veri taşıyacak. Usb teknolojisi bitiyor. yakında bant şeklinde hafıza kartları çıkacak.

Çok güzel bir ürün.

süper miş ;)

seoul marka receiverlarda bu özellik var zaten!

neyse ne türkiyeye gelene kadaaaar ne olursa olsun pahalı ise bu teknolojiye de geçilmez nerden mi anladım anneannemlerin evinde hala video kaset oynatıcı var da ondan bizim evde bile geçilmedi zaten VCD izliyoruz ailecek :D internette sınırlı offf sıkıntım çok teknoojik olarak tabii ki allahtan laptop varda iyi oluyo bi nebze :D

hım çok güzel bir özelik tam benlik

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir