Karanlıkta yol gösteren halı

Üzerinde yürürken ışık saçan Footlume isimli halılar, ev dekorasyonunun yeni yıldızları olabilir.

Karanlıkta yol gösteren halı
Footlume hem faydalı, hem de dekoratif bir halı.

Londra'daki South Bank Üniversitesi'nden iki öğrencinin ödevleri için geliştirdikleri Footlume isimli halı, hiç beklenmeyen bir ilgi görerek bir anda teknoloji dünyasının yıldızları arasına girdi. Leona Dean ve Zoe Robson isimli öğrenciler, şarj edilebilir pil ile destekledikleri halının karanlıkta yol bulmayı kolaylaştıracağını savunuyorlar.

Footlume içerisine yerleştirilen özel ışıklar, üzerlerine basıldığında yanmaya başlıyor ve kullanıcısına yol gösteriyor. Son derece yumuşak bir ışık saçan halı, gerek duyduğu enerjiyi şarj edilebilir özel pillerinden alıyor.

Henüz prototip aşamasında bulunan Footlume, dekorasyon uzmanları tarafından yakın geleceğin teknolojik evleri için önemli bir buluş olarak gösteriliyor. Zaten halının geçtiğimiz günlerde yapılan Londra Ev Fuarı'nda gördüğü ilgi de her şeyi açıkça ortaya koyuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

gereksiz....

aslında işe yarar..ama pil yada herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duyması saçma olmuş...parlak bir fikir belki halıda fosfor kullanılsaydı ipliğinde falan karanlıkta zaten parlardı pilede gerek kalmazdı :D

yıkanabiliyomu simdi bosuna heves etmeyelim yıkanamıyosa :)

ben o işi çocuk odalarına yapıştırılan yıldızlarla çözdüm. sadece ışık yanmıyorsa halıya basmadın o zaman git halıya bas

Sen de yorum yaz