Katlanabilen Galaxy X İlk Defa Görünmüş Olabilir!

Samsung'un "gerçekten katlanabilen" akıllı telefonu Galaxy X'e ait ilk kare, internete sızmış olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Katlanabilen Galaxy X İlk Defa Görünmüş Olabilir!

Sızan fotoğraflar gerçek ise, karşımızda şimdiye kadarki en net Samsung Galaxy X karesi duruyor. Hatırlayacağınız üzere Galaxy X'in Samsung'un ilk "gerçek" katlanabilen akıllı telefonu olması bekleniyor.

Hollandaca site TechTastic tarafından paylaşılan fotoğraflarda Galaxy S8'e oldukça benzeyen bir telefon görüyoruz. Bununla birlikte Galaxy S8'in ön yüzündeki sensörler, Galaxy X'te bulunmuyor. TechTastic'e göre bunun nedeni, Galaxy X'in arkasında da bir ekranın bulunması (katlandığında ön yüz haline geliyor).

Bu iddia, daha önce gördüğümüz patent başvurularıyla uyum gösteriyor. Ancak telefonun tam olarak nasıl çalışacağını anlamak mümkün değil. Örneğin üst taraftaki çıkıntıların, telefon katlandığında alt yüze tutunup tutunmadığını bilmiyoruz.

Fotoğrafın kontrast oranı artırıldığında (yukarıda) telefonun ön yüzünün neredeyse tamamının ekran olduğu anlaşılıyor.

Tüm bunlar, Samsung'un Society of Information Display (SID) 2017'de "uzayabilen" 9,1 inç'lik bir OLED ekran tanıtacağına dair dedikoduları destekliyor. Henüz ticari hale gelmekten çok uzak olan bu ekran, dışarıya doğru 12mm yükselebiliyor ve daha sonra eski haline gelebiliyor.

Bu ekranın üretim maliyetlerinin düşürülmesi ve üretiminin kolaylaşması gerekiyor, bu yüzden gerçeğe dönüşmekten oldukça uzak. Ancak Samsung'un yaptığı açıklamalar, böyle bir teknolojinin Galaxy X'te kendine yer bulabileceğini gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz