Kavgalık açıklama: Google bizi köleleştiriyor

Street View'a açtığı davayı kaybeden aile, beklediğini bulamayınca açtı ağzını, yumdu gözünü...

  • Ümit Öncel

Google'ın Street View özelliği tartışma yaratmaya devam ediyor. Üstelik açılan davadan Google'ın lehine bir karar çıkmasına rağmen...

Daha önce evlerinin görüntülerini Google Street View'da gören Aaron ve Christine Boring çifti, özel mülklerinin izinsiz işgal ve mahremiyetlerinin ihlal edildiğini iddia ederek dev firmayı mahkemeye vermişti. Yaklaşık bir yıl süren mahkeme süreci sonucunda hakim Boring'lerin Google'dan görüntülerin kaldırılmasını istemek yerine dava açmalarını inandırıcı bulmamış ve kararını Google lehine açıklamıştı.

Fakat bu karar Boring'leri son derece mutsuz etti. Google Street View aracının geçtiği yolun kişisel mülkleri olduğunu ve izinsiz geçen aracın evlerinin ve havuzlarının görüntülerini izinsiz yayınladığı konusundaki iddialarını sürdürürken, üsluplarını da sertleştirdiler. Boring'ler: "Mahkeme Google'a başka birinin hayatına izin girmenin sorun olmadığını söylüyor. Ben kendi çocuğuma bu kuralı öğretmeyeceğim. Bu mahkemenin kararı özel mülkümüzü Google'ın kölesi haline getiriyor. Bu mülk artık bizim değil. İrademiz dışında, bize bir bedel ödemeden, kar amacıyla başka biri için çalıştırılıyor. Federal mahkeme köleliği özgürleştirmek yerine yok etmeli" diye konuştular.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

adamın derdi para...

Parayi almis olsaydi bu aile google'a baba derdi kesin hatta havuzu G harfi seklinde yaparlardi :)

Mahkeme doğru karar verdi.İlk önce sonracaktın.Kaldırmıyorsa dava edecektin işte :) para koparmak için peehh

abartılıda olsa katılıyorum

Amma kızmışlar, acaba nasıl görüntülerdi google'ın çektikleri :)

madem gizli saklı tutacan evini siyah bir çarşafla gösterme kimseye, sanki şehir babasının malı, hadi askeri bölge olsa neyse, duyanda bişey sanacak

Haha Gülelim Bari ..!

koca dünyada böyle biriki tane arızanın çıkması normal

gördüm gördüm havuzunu gördüm:)
millet alıştı dava açmaya. acaba ne yapıp dava açabilirim diye düşünür olduk

O kadar da sert değil aslında. Türkiye'de olsa aynısı adam ana avrat düz gider.

kar amacı derken google bundan para almıyor bizden herhangi bir reklama yada alakasız site linkinede tıklamıyoruz kendi adı var oda olmasınmı neyse , özel derken bahçenize mi girip çekmiş oraya bi çit çektirseydiniz açık felan havuz mavuz ortada allah bilir bile bile açmışsınızdirki tabi biliyosunuz her sokagı çektigini mahkeme ve google kesinlikle haklı gidin bi ilkönce google a başvurun dahda önce oraya bir çit çektirin.

Amaçları googledan para koparmak ama olmadı.. :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play