Kayıp Anahtarların Arkasından Üzülmeyin

Anahtar ya da erişim kontrolü...Neden her ikisi de olmasın?

Kayıp anahtarların arkasından üzülmeyin

Bir şirketin fiziksel güvenliğini tehdit edebilecek bir dizi ihtimal vardır. Bir çalışan yetkisi olmadan bir anahtarı kopyalayabilir, yüklenici firmadan bir kişi hafta sonu anahtarını kaybedebilir, bir elektrik kesintisi şirketin yönetim sistemini geçici olarak bozabilir ya da veri merkezinizin fiziksel güvenliği ihlal edilebilir. Bu gibi durumlarda kaybolan, çalınan ya da izinsiz kopyalanan anahtarların yaratacağı riskleri en aza indirmek için kilidi değiştirmekten başka bir şansınız yoktur. Yüksek güvenlikli mekanik ve dijital kilit çözümleri üreten Mul-T-Lock'un geliştirdiği CLIQ sisteminde ise anahtarlar, sistem yöneticisi tarafından hızlı ve basit bir şekilde yetkilendirilir.

Daha Esnek ve Daha Güvenli

CLIQ ile şirketinizdeki güvenlik sistemi, tüm geçiş noktalarını kapsar ve herhangi bir anahtarın yetkisini bir anda tamamen kaldırılabilirsiniz. Bütün anahtar ve kilitlere dair kayıtları her zaman tutarak, her geçiş noktasından ne zaman, kimin geçtiğini öğrenmek mümkündür. Pek çok kapı ve buna bağlı olarak artan anahtar sayısını en aza indirebilir, anahtar dağıtımını her ihtiyacı olana değil de rahatlık, güvenlik ve yetki derecelendirmesine dayalı olarak sağlayabilirsiniz. Klasik anahtarlarınızın izinsiz kopyalanmasının ve buna bağlı olarak doğabilecek güvenlik ihlallerinin önüne geçebilirsiniz. Acil bir durumda tüm kilit sistemini uzaktan yönetip istediğiniz anahtarları aktifleştirebilir veya kapıları kilitleme imkanına sahip olursunuz.

Yüksek kaliteli mekanik ve elektromekanik korumayı birleştiren CLIQ kilitleme sistemi, kapılardan daha fazlasını koruyabilir. Dolaplar, kasalar, asansörler, makineler ve birçok açık alan için uygulanması mümkündür ve en zorlu iklim koşullarında çalışmak üzere tasarlanmıştır. CLIQ kamu hizmet sağlayıcıları, hastaneler, üniversiteler ve perakende kompleksleri de dahil olmak üzere güvenliğin en önemli olduğu yerlerde kendisini kanıtlamıştır bir teknolojidir.

Anahtarlara Geçici Yetkiler Vererek Kayıp Anahtarların Arkasından Üzülmeyin

Bir bankamatiğe banknot yüklemesi için görevlendirilen yetkilinin kullandığı anahtarın, işlem sonunda kaybolması veya çalınması durumunda ortaya çıkabilecek riskleri düşünün. Sektörlerin güvenlik gereksinimleri tespit edilerek geliştirilen CLIQ sistemi ile oturduğunuz yerden anahtara sadece kullanılması gereken zamanda geçiş hakkı verip işlem tamamlandığında bu hakkı geri alabilirsiniz. Bu sayede bankamatiği açması için görevlendirilen yetkili tarafından kullanılan anahtarın istediğiniz zamanlar dışında bankamatiği açabilmesinin önüne geçebilirsiniz.

Normalde bir anahtarın kaybolması durumunda anahtarı kimin, ne için aldığı veya ne için kullanacağı soruna yol açar. CLIQ ile böyle bir problemin gerçekleşme ihtimali ortadan kalkmış olur. Bir anahtar kaybedildiğinde sistem yöneticisi o anahtarın yetkilerini CLIQ sistemiyle uzaktan yönetir ve değiştirir. Böylece, yetkileri sıfıra indirilebilecek bir anahtar risk olmaktan çıkar.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz