Kilometrelerce mesafeye veri aktarımı!

Kablosuz ağ sinyalini çok uzak noktalara ulaştırmak isteyenler, bu ürünle tanışmalılar!

Kilometrelerce mesafeye veri aktarımı!

TP-LINK, uzak noktalara data aktarmak veya toplamak isteyenler için "TL-WA7510N Outdoor Access Point"i üretti

IEEE 802.11a/n standartına sahip olan cihaz, dış yüzeylere (Duvar, çatı vs...) kolaylıkla monte ediliyor ve data aktarımında 150 Mbps'ye kadar kablosuz hız sağlıyor. Cihaz bağlantı yapıldığı bölgenin yapısına, bina sıklığına alıcı ve verici vazifesi gören access pointlerin konumuna bağlı olarak kilometrelerce mesafeye veri aktarımı yapılabiliyor. TL-WA7510N'in 5 GHZ bandında veri aktarımı yapması, genel kullanım bandı olan 2.4 Ghz'de ortaya çıkan parazit ve kesintilerin en az noktaya inmesini ve iletimin en etkili şekilde hayata geçmesini sağlıyor.

TL-WA7510N'in 15 dbi çift kutuplu anteni, yatayda 60, dikeyde ise 14 derece açı ile sinyal gönderiyor, böylece hedeflenen nokta veya noktalara yoğun bir şekilde sinyal göndermek mümkün oluyor. Cihazın en önemli özelliklerinden birisi ise Ethernet hattı üzerinden hem veri, hem de güç transferini yapılabilmesi. TP-LINK'in yeni outdoor access point'i ethernet hattı üzerinden sağlanan 9 voltluk güç ile çalışıyor ve kutunun içerisinden çıkan aparat ile elektrik prizinden uzağa kurulabiliyor, böylece prizden bağımsız esnek konumlandırma sağlanabiliyor.

Cihazın; Access Point (AP) Client (İstemci), Client Router, Bridge (Köprüleme) ve Universal Repeater (Tekrarlayıcı) gibi birden fazla kablosuz kullanım modunu desteklemesi, farklı ortam ve senaryolara uygun bir bağlantı kurulmasına olanak tanıyor, böylece kullanım esnekliği üst düzeye çıkıyor.

TLWA7510N'in özellikleri

Farklı hava koşullarında kesintisiz çalışabilecek şekilde tasarlanan TL-WA7510N'in -30°C~70°C sıcaklığına dayanıklı su geçirmez dış kaplaması, bunun yanında dahili 4000V yıldırım ve 15KV ESD (Elektrostatik) koruması, her türlü etkiye ve fırtınaya karşı güvenli çalışma ortamı sağlıyor.

TLWA7510N'in bazı özellikleri:

• IEEE 802.11a/n standartı, görüntü ve yüklü dosya paylaşımını sağlayan 150 Mbps'ye kadar kablosuz aktarım hızı
• Farklı cihazların yaratabileceği parazit ve kesintilere karşı 5 GHZ bandında veri aktarımı
• 15 dpi'lık çift kutuplu yatay-dikey sinyal vericileri ile uzak mesafelere yüksek kaliteli data iletimi
• Access Point (AP) Client, Client Router, Bridge (Köprüleme), Universal Repeater (Tekrarlayıcı) ve Client gibi farklı modlarda farklı bağlantı olanakları
• Ethernet hattı üzerinden sağlanan 9 voltluk güç ile çalışabilme, elektrik prizinden bağımsız konumlandırma.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Güzel bir ürün.. bunun eski modelini yani TL-WA5210G' yi almayı düşünürken bu çıktı. Ancak bir sorum olacak yardımcı olan olursa sevinirim. Ben bu cihazı uzaktan sinyal almak için kullanacağım. Bilgisayar bağlantısını nasıl yapmam gerekir?, modeme ihtiyacım olur mu? ve kurmak istediğim mesafe ile bilgisayarım arasında 30 m ethernet koblosu gerekecek bu durum cihazın PC tarafından algılanmasını etkilker mi?

Bu ürünü alayı düşünüyordum bende daha önceden alan var mı?

fiyatı nedir

Her yere Radyasyon

bunun bir benzeri olan TL-WA5210G ürününü kullanıyom. Memnun değilim. İstediğim gibi çıkmadı. Sadece 100 metrede işe yarıyo. Sinyali bazen anormalleşiyo. Hayal kırıklığı yaşadım. Esas şok eden beni; müşteri hizmetleri 24 saat meşgül. İstabul teknik servisi meşgule aldı şok oldum. deneyin görün. Mail attım cevapları fasa fiso. Kopyala yapıştır cevap yazmışlar. Aslında Airties ve Cisco'dan şaşmamak lazım

Valla bende tp linkin 300 hızlı modemini almıştım ama performasını görünce bozulan 150 hızlı airtesimi tamir ettirdim.Son model tp link 1 hafta dahi kullanılmadı. 2.bilgisayarı bağlıyınca performansı düştü.Ping sorunu oldu vs.Bu modeli hakkında bilgim yok ama anteni gerçekten çok güçlü.

Bu işin canavarı bullet 2hp dir;)

@14 Şub 2012 12:52 bullet bir işe yaramaz

kardeş bu cihazı böle abarttıkları kadar sağlam bi alet değil bunun yaptığı işi ben farklı cihazlarla hiç bir problem olmadan yapıyorum bunlar 2 yıl geriden geliyorlar bu olay ubiquiti,ruckus gibi firmalar çok önceden çözdüler bu olayları
bir diğer konu 5 ghz lik bandı kullanıyor iyi güzelde sen notebook veya cepten bağlanamazsın ki bu sinyala çünkü kablosuz ağa bağlanacak olan client makinaların hepsi sadece 2.4 ghz bandını destekler yani sen bunu kullanabilmen için en az 3 cihaz kullanacaksın ki seni ancak kurtarır ki ancak boş arazide uzun mesafe kat eder

Bende tp-link TL-WR941ND vardı. Sürekli sorunlar çıkardı. Kapat aç, kapat aç verimli kullanamadım bir türlü. TP-LİNK fiyatları çok uygun. Ancak verim alamamaktan korkuyorum

2.4 GHZ çalışan bir modeme kablo ile bağlayarak 2,4 GHZ olarak dağıtım yapabilirmiyiz.

1-2 ay içerisinde fiber internete geçiş yapacağız. O zaman 5 GHZ çalışan modem de olur. Tamamen kablosuz modemden kablosuz veri alıp 5 ghz ile dağıtabilirim.

açık alanda karşılıklı veri aktarımı için idealdir...

hatda ayni fiyatlara SENAO üretimi olan EN GENIUS lar çok daha kalitelidir noktadan noktya aktarım için veya belli bir bölgeye yayın için kullanılırlar.. ancak en iyi performansı bu tip cihazlar noktadan noktaya aktarımda verir ... kablo çekmenin zahmetli ve zor olduğu açık alan bölglerde..

bunun dışında ev kullanıcıları için gereksiz ve pahalı bir üründür.. yıllardır evimde airties ın nadir bulunan ve üretimi çokdan bitmiş ap-300 ünü kullanmaktayım.. ancak değiştirirsem 2. el bir hp pro curve alacağım çünki yaz sıcaklarında bile ne ap ne modem dayanmıyor özellikle son bir kaç yıl içinde üretilen modemler ayda 3-5 kez kapat aç istiyorlar özellikle de markasına güvenip insanlara aldırttığım linksys

cisco nun kalitesi ile uzaktan yakından alakası yok

ugurMEDIA yazmış:
Güzel bir ürün.. bunun eski modelini yani TL-WA5210G' yi almayı düşünürken bu çıktı. Ancak bir sorum olacak yardımcı olan olursa sevinirim. Ben bu cihazı uzaktan sinyal almak için kullanacağım. Bilgisayar bağlantısını nasıl yapmam gerekir?, modeme ihtiyacım olur mu? ve kurmak istediğim mesafe ile bilgisayarım arasında 30 m ethernet koblosu gerekecek bu durum cihazın PC tarafından algılanmasını etkilker mi?

kardeş TL-WA5210G cihazı 10 metre eternet kabloyu geçme
TLWA7510N cihazı ise 60 metre destekliyor.
birde bir yerden biryere internet sinyali göndermek istiyorsan modem şart
bu işlerde acemi isen hiç uğraşma kafan ağrır.

yani traşmı bu cihaz

5 ghz ile sadece karşı modem 5ghz çalışıyorsa bağlanabilirsiniz standart şuankiş kullanılan 2,4 ghz lere ve b\g modemlere bağlanılamaz fakat karşıda 5 ghz modem var sizin access pointte 5ghz ozaman internet bağ. kurulur buseferde elinizdeki usb wifi adaptor ve cep telefonu 2,4 ghz old. için bağlanmaz tek çare harici bir 2.4 ghz li wireless access poin router almak. 5 ghz gün geçtikçe piyasada yer almaya başlayacakmış.

TL-WA5210G yi yaklaşık bir senedir kullanıyorum (point to point-wep şifreli). Mesafe yaklaşık 1Km. civarı, bire bir görüş yok (arada binalar var) Zaman zaman aç kapa istiyor.ikisi de PoE olarak çalışıyor.(Yaklaşık 15 ve 30 metre civarı). Bunuda yeni sipariş verdim. Burdan bi arkadaş TL-WA7510N almış, ayarı değişik yapmış, olmadı demişti (PtoP değil). Ayroca dongle da var Tp nin onuda sipariş geçtim ( Tp-Link TL-WDN3200 300 Mbps Dual Band 2.4Ghz/5Ghz Kablosuz USB Adaptör) Meşhur sitede şu an 300 lira civarı TL-WA7510N hem de iki adet.

@23 Kas 2012 11:24 kullanmıs oldungunuz ürünlerden daha iyi bir ürün isterseniz yardımcı olabilirim

airmax loco m5 iki adet alacağım, sorun şu ki pikatel modeminden access point bağlantı yapacağım loco m5 modemi görürmü, çünkü point 5ghz

tplink ya da rus versiyonu olduğunu düşündüğüm dlink bana göre hiç iyi makinalar değil. dlink ile 1 yıldır deliriyorum. en son 2015'te firmware çıkmış o da işe yaramıyor. her sayfa açışta alakasız kendi gelen sayfalardan illallah ettim. uzak durun bu markalardan.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play