Kingston'dan Mobil Telefon Köyü

Kingston Technology, büyüyen akıllı telefon kullanıcıları topluluğunu desteklemek için Mobil Telefon Portali Kurdu.

Yeni Mobil Telefon Köyü “Mobil Phone Village” genişletilmiş bellek kartlarının kullanımı ve faydaları hakkındaki bilgileri kullanıcılara aktarıyor.

Dünyanın bağımsız bellek üreticisi Kingston Technology, çok özellikli telefonlar için genişletilmiş bellek kullanımını desteklemek ve faydalarını tanıtmak amacıyla Kingston Web sitesinin Flash ürünleri bölümünde özel bir portal açtığını duyurdu. Hızla büyüyen global mobil telefon kullanıcıları topluluğuna özel hazırlanan Kingston Mobil Telefon Köyü, bir cihaz için doğru Flash bellek kartını seçmekten, bazı mobil uygulamalarda belleği en verimli şekilde kullanma püf noktalarına kadar farklı başlıklarda kullanıcıları bilgilendiriyor.

“Mobil cihaz bellek kartlarının kabullenilmesinde anahtar faktör, tüketicinin verimliliğini artıran ve onu eğlendirmeyi sağlayan kişiselleştirme özelliği. Mobil Telefon Köyü, kullanıcılara belleğin neden önemli olduğu ve onu nasıl kişiselleştirebilecekleri konusunda kılavuzluk ediyor” diyen Kingston Flash Bellek Pazarlama Müdürü Wendy Lecot, Mobil telefon Köyü’nün ilk kez CTIA Show’da görücüye çıktığını söyledi. Vecot, gelen pozitif geri dönüşlerden aldıkları cesaretle, kullanıcıların haberler, püf noktalar, diğer kullanıcılardan gelen görüş ve deneyimler için ziyaret edebilecekleri, aynı zamanda Kingston dijital içerik ortağı Handango tarafından sunulan pek çok download edilebilir içerik arasında gezinti yapabileceği bir online topluluk oluşturmak için tüm hızlarıyla çalışmaya başladıklarını da sözlerine ekledi.

Handango

Mobil telefonların kişiselleştirilmesinde en çok öne çıkan alanlardan biri de mobil uygulamalar. Kingston, Handango ile yaptığı işbirliği çerçevesinde, Mobil Telefon Köyü’nde bir “Download Central” linki bulunduruyor. Bu link kullanıcıları 190.000’den fazla download edilebilir mobil içeriğin yer aldığı ve Handango tarafından desteklenen bir online satış mağazasına yönlendiriyor. Çok geniş bir yelpazede mobil telefonlara uyum sağlayan ve Kingston mobil telefon kartlarında depolanabilen uygulamalar aynı zamanda Palm OS, BlackBerry, Symbian OS ve Windows Mobile Pocket PC ve akıllı telefonları da destekliyor.
Kingston’dan Mobil Telefon Köyü fikrini ilk duyduğumuzda, hemen oluşabilecek sinerjiyi gördük diyen Handango İş Ortakları Direktörü Frank Alazmah, “Handango’nun çok geniş kapsamlı eğlenceli ve üretken içerik başlıkları ve Kingston’un sunduğu ekstra depolama avantajları sayesinde mobil kullanıcılar portalde aradıklarını bulacaklar ve mobil deneyimlerini belirgin biçimde artıracaklar” dedi.
Mobil Köyün açılmasını kutlamak amacıyla en popüler içeriklerde özel pormosyon indirimleri sunan Kingston ve Handango, kullanıcılarınn mobil belleklerini kişiselleştirmelerini desteklemek amacıyla yıl boyunca promosyonlara devam edecek. Kullanıcılar promosyonlara Mobil Telefon Köyü üzerinden erişebilirler.

Kingston Mobil Telefon Köyü portalinin ilk fazında, ziyaretçilerin mobil cihazları için en uygun belleği kolaylıkla belirlemelerini sağlayan özel bir kofigüratör ile birlikte diğer bilgilendirici bölümler sunuluyor. Bu bölümler arasında farklı uygulamaların mobil cihazlarda nasıl kullanılacağına dair püfleri içeren “Tip Square”, en son gelişmeleri aktaran “Newsstand”, genişletilmiş bellek kullanımı hakkında bilgi veren “Expansion Row” ve farklı Flash bellek kartı formatlarını içeren “Product Plaza” gibi bölümler var. www.kingston.com/mpv adresindeki portal geliştikçe ek mobil içerikler de portale dahil edilecek.

Kingston halen belli fonksiyonlara sahip telefonlarda bellek artırımı için kullanılan standart SD ve MMC kartlara ek olarak, miniSD’den micro SD ve MMCmobile kartlara kadar çok geniş bir yelpazede, bellek genişletme ihtiyacı artan kablosuz cihaz üreticilerine mobil bellek çözümü sunuyor. Daha gelişmiş kablosuz cihazlar pazara sunuldukça, Kingston üreticilerin artan bellek ihtiyaçlarını karşılamak üzere daha geniş kapasiteli mobil bellek çözümleri üretmeye devam edecek.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir