Kingston'dan Windows To Go destekli USB çubuk

Kingston, Windows 8'i yanınızda taşımaya izin veren yeni USB belleğini duyurdu!

Kingston'dan Windows To Go destekli USB belleği!

Kingston Technology Company'nin flash bellek üreten şirketi Kingston Digital, Inc. Kingston DataTraveler Workspace USB Flash sürücüyü pazara sunduğunu açıkladı. Windows 8 Enterprise işletim sisteminin bir parçası olan Windows To Go sertifikasını taşıyan DataTraveler Workspace, kullanıcılara, taşınabilir cihazlar üzerinden kurumsal masaüstü bilgisayarları başlatma (boot) ve Windows 8 işletim sistemlerini çalıştırma yetkisini kullanma fırsatı sunuyor. Yeni sürücü, SSD kapasitesinde performans sunan özel bir harici USB 3.0 sürücüden oluşuyor.DataTraveler Workspace özellikle Windows 8 Enterprise işletim sisteminin Windows To Go özelliğini kullanmak isteyen kurumlar için tasarlandı.

Bu sürücü çalışanlardan sözleşmeli personele ve danışmanlara kadar kurumun geniş mobil kullanıcı tabanını yönetmekten sorumlu olan IT yöneticilerine önemli bir destek sağlıyor. Kingston'ın bu yeni sürücüsü, şirketlerin ve kurumların "Cihazını Kendin Getir (BYOD)" politikalarına ve olağanüstü durumdan kurtarma gereksinimlerine yanıt veriyor.

Microsoft Windows Enterprise Ürün Pazarlama Direktörü Karri Alexion-Tiernan, "Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar müşterilerimize kendi kurumsal bilgisayar ağlarına büyük güven ve verimlilikle erişmeyi sağlayan bu teknoloji, günümüzde işgücünde önemli bir değişim yarattığı gibi yeniliklerimizi bire bir yansıtmasıyla etkili bir seçenek sunuyor" diyerek şöyle konuştu: "Kingston'ın DataTraveler Workspace'i sayesinde müşterilerimiz USB sürücüden Windows 8 çalıştırmanın müthiş deneyimiyle maksimum performans ve iş devamlılığı elde edebilecek".

DataTraveler Workspace'in özellik ve standartları

DataTraveler Workspace USB flash sürücü özellik ve standartları:

· Certified for Windows To Go: yöneticiler, bu teknoloji sayesinde özel olarak yapılandırılmış taşınabilir bir USB sürücü üzerinde önyüklemeli bir kurumsal çalışma ortamı oluşturarak bunu kurum genelinde kolayca yaygınlaştırabilir.

· USB 3.0 SSD: Yüksek hızda rasgele veri yazma/okuma işlemleri ve veri erişiminde çok düşük gecikme oranlarını sağlamak amacıyla USB 3.0 özellikleriyle SSD sürücü denetçi teknolojisini birlikte kullanır.

· Sabit sürücü: veri depolama için tasarlanmamıştır.

· Kolay kullanım: kullanıcıların birden çok PC'yi yüklemesine ve çalıştırmasına izin verir.

· Güvenlik: Güvenli önyüklemeye imkan veren Trusted Boot ile veri şifrelemeyi destekleyen BitLocker teknolojilerini kullanır.

· Esnek: bellek yanlışlıkla kaldırılır ve eğer 60 saniye içinde tekrar yerine takılırsa çalışma ortamı  (workspace) çalışmaya devam edebilir.

· Uyumlu: Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemiyle çalışan kayıtlı PC'ler kullanabilir.

· Geriye dönük uyumluluk: USB 2.0 olan sistemlerde performansı yeniden optimize ederek çalışır.

· Garantili: iki yıllık güvence tipik bir çalışma ortamının ömür boyu ihtiyaçlarını karşılar; ücretsiz teknik destek.

· Güvenilir: Kingston'ın 25 yıllık deneyimi onu yüksek kalitede bileşenler ve zorlu test süreçleri ile ürettiği bellek endüstrisinde en güvenilir marka haline getirmiştir.

· Kapasiteler: 32 GB, 64 GB, 128 GB* (*siparişe göre üretilir)

· Hız3:

• Ardı Ardına Okuma / Yazmada Maksimum Hızlar: 250/250 MB/s

• Dengeli Rasgele 4k Okuma/Yazma: 3,750/9,800 IOPS

• PCMARK Vantage HDD Suite Puanı: 22,250

· Destekler: TRIM ve S.M.A.R.T komutları

· Ölçüler: 75.29 mm x 22.98 mm x 16.44 mm

· İşletim Ortamı Sıcaklığı: 0°C ilâ 60°C (32°F ilâ 140°F)

· Veri Saklama Sıcaklığı: -20°C ilâ 85°C(-4°F ilâ 185°F)

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

500gb lik usb 3.0 harici hdd ile win8 to go kullanıyorum, gayet güzel çalışıyor, 32gb lik bellek bu iş için ideal. dizüstü bilgisayar taşıma derdine son, nerede bi bilgisayar orada sizin masaüstünüz ve programlarınız, ama windows un mağazasına giremiyorsunuz.

Zaten SSD'nin esprisi içinde plakalar olmamasıydı yani usb gibi çalışmasıydı o yüzden hızlar aynı gibi :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play