Kısa yoldan zengin olmanın yeni yolu...

Yeteneklisiniz ve hayaliniz kısa yoldan zengin olmak mı? Öyleyse bu haberi mutlaka okuyun...

Yayınevleri yakında yok mu olacak?
Kitapları yok satıyor

Kitap yazmak zor bir iştir ama harika bir kitap yazmış olsanız bile onu yayınlatmak, emin olun çok daha zordur. Yayın evlerinin birinden bir başkasına koşmak, envai çeşit editörün beğenisine sunmanız gerekir yazınızı.

Fakat 26 yaşındaki Amanda Hockling için bu durum pek de geçerli değil. Aslında uzun zamandır aktif halde olan Amazon Kindle'ın online yayıncılığı, onu yayınevi peşinde koşmaktan kurtarmış durumda. Hatta kurtarmanın da ötesine geçmiş ve yaptığı anlaşma gereğince; satışların yüzde 70'i kendisine kalıyorken, sadece yüzde 30'luk bir kısmını Amazon'a vermek zorunda kalan yazar, online yayının günümüzdeki gücünü en üst seviyede kullanıyor.

Yazdığı kitaplarsa şu anda yok satıyor. Amazon Kindle store üzerinden her ay 100.000 adet kopya satan Hockling, yılda ortalama 1.2 milyon sterlin kazanıyor. Yazdığı kitaplarsa 99 sent ila 2.99 dolar arasında değişen fiyatlara sahip. Kendisinin şu ana kadar yazdığı en çok satan eser ise Trylle trilogy olarak biliniyor.

Amazon'un bu uygulaması öyle görünüyor ki yakın zamanda yayınevlerinin fazlasıyla canını sıkacak.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

İnanılmaz birşey! Ben hemen başlayım bir kitap yazmaya. Kitabımın adı: "Gereksizler İşler Müdürü". Umarım herkes alır kitabımı ve ben de böylece kısa yoldan zengin olurum. :D

boyle seyler neden ulkemızde olmazkı super bısey :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir