Korsan'ın adı değişti ama içerik aynı!

Korsanlar ölmüyor: Pirate Bay hayalleri yıkmış olabilir ama birebir kopyası yayına başladı bile...

  • Yaşar Tuna Zorlu

Yakın zaman önce sizlere bir kullanıcının torrent devini arşivlemesi ile ilgili bir haber yayınlamıştık.

Şu an ise geleceği garantiye alan bu kullanıcı, torrent dosyalarını kullanıma açtı. Yeni oluşturulan btarena.net adlı site Pirate Bay'ın birebir kopyası gibi görünse de eksikleri mevcut.

Örneğin ilgili torrent bağlantısı ile alakalı bağlantılar sitede mevcut değil. Şu an itibarı ile arama motoru tam olarak istenilen seviye de olmasa da çoğu TPB (The Pirate Bay) severin, veri tabanının kopyalanıp hizmete sunulmasını mutlulukla karşıladığını söyleyebiliriz.

İzleyici olarak tracker.btarena.org'un kullanıldığı sistemde eksi torrentler için izleyicileri kapatabilmek mümkün ama yeni açılanlarda bu durum değiştirilemiyor.

Pirate Bay'in satın alınmasının ardından BtArena'nın internet dünyasında herhangi bir davaya söz konusu olmadan varlığını sürdürebilmesi düşük bir olasılık olarak görülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ya ammada büyütüldü. o kadar uğraştılar bi Pirate Bay ı kapatabildiler. Onlarca torrent sitesi var ya. hepside süper....

:D zoooor kapatırlar thepiratebay 10 numara :)

sıkıyosa torrents.ru kapasınlar tüm windowslar ordan sızıyo..

ben şunu bilir şunu söylerim KORSAN ölmez korsanı önlemenin tek yolu Dünya çapında interneti yasaklamaktır böyle birşeyde yapılamaz dava açmalarla 1-2 site kapatmalarla korsanın önüne geçilemez

Yaff ben bu Torrent olayını bi türlü anlamadım kuruyoruz programı bekliyorum indirsindiye yok bekle dur

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir