Lenovo'dan tasarımcılara özel laptop

Lenovo, dahili tablete sahip yeni laptop'u ThinkPad W700 ile tasarımcılara hitap ediyor.

Lenovo'dan 17 inç'lik ThinkPad W700 notebook
Lenovo, ThinkPad W700 ile laptop pazarına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Lenovo'nun ThinkPad serileri, son zamanlarda özellikle iş dünyasında büyük ilgi görüyor. Son aylarda, daha yeni ve farklı teknolojileri bir araya getirmeye çalışan Lenovo, ultra-taşınabilir laptopları 13" ThinkPad X300 ve 12.1" ThinkPad X200 ile Solid State Disk (SSD) teknolojisine de ürünlerinde yer veriyor.

Şimdi de Lenovo, yeni bir mobil iş istasyonuyla ThinkPad serisini geliştiriyor. Yeni ThinkPad W700 de bu zincirin ilk halkası. 17 inç WXGA ekrana sahip olan ve 512MB Nvidia Quadro FX 2700M ya da 1GB Nvidia Quadro 3700M Open GL grafik işlemcisine sahip olan ThinkPad W700, DVI, VGA ve görüntü portlarına da sahip.

Intel'in en son ve hızlı işlemcisi Penryn tabanlı mobil işlemcileri kullanacak olan ThinkPad W700, 8GB DDR3 belleklerle donatılabilecek. 2GB'a kadar Intel Turbo Memory'i de destekleyen ThinkPad W700, 2 HDD'yi de destekleyerek RAID 0 ve RAID 1 işlevlerinin kullanımına da olanak tanıyor.

Lenovo'nun geleneksel olan Trackpoint + touchpad özelliklerini de beraber sunan ThinkPad W700, aynı zamanda opsiyonel olan WACOM tabletini de içerisinde barındırıyor. Bu tablet, laptop'un özellikle tasarımcılar için bulunmaz bir ürün olmasını sağlayabilir.

5 USB portuna sahip olan ve ExpressCard slotu başta olmak üzere, multi-card okuyucusu ve yine opsiyonel Blu-ray/DVD yazıcısı bulunan ThinkPad W700'ün fiyatı 2.978 Dolar olarak açıklandı.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Söylicek bişey bulamıyor IBM !!!

Ne yazıkki IBM değil Lenovo, Çin firması satınaldı IBM in notebook bölümünü...

Aradığım tadda bir şey olsa gerek bu..

gerçekten güzel cihaz...

yazıyı okumadım çünkü biliyorum bu taktikleri... direk alttaki fiyata baktım ve kapatıyorum... 3bin dolar yavrum benim kadevesiyle tlsiye 4-5milyarı bulur bilgisayar alıyoruz araba değil... başına "sucular için özel" "bucular için özel" diyince niye bin dolar oynar bu zıkkımların fiyatı?

arkadaşlar niye bu kadar şaşırdınız ki fiyata, yazının başında zaten tasarımcılar için diyor bu fiyatta olması normal. Ayrıca bu aralar en yükselişte olan laptop üretcisi IBM satın alındıktan sonra daha da güclenmişe benziyorlar.

çin firması sadece son kullanıcı notebook ve pc satış bölümünü satın aldı üretimler halen ibm üretim tesislerinde ve ibm kalitesinde yapılmakta. sadece satış bölümü satın aldığı için kendi ismi olan lenovo yu kullanıyor.
server sistemleri halen ıbm olarak devam etmekte

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir