LG G5 hız testlerinde Galaxy S7'yi geçiyor!

Henüz piyasaya sürülmemiş olsalar da Galaxy S7 ve LG G5'in hız testlerinde büyük bir rekabet var!

  • Zeynel A. Öztürk
LG G5 hız testlerinde Galaxy S7'yi geçiyor

LG G5'in 21 Şubat'ta tanıtılacağını artık biliyoruz. Telefon hakkındaki bilgilerimiz de, sızıntılar sayesinde az sayılmaz. Şimdi ise cihazın hız testi sonuçlarıyla karşı karşıyayız.

Geekbench'in web sitesinde görünen test sonuçlarında LG G5'in Snapdragon 820 işlemci ve 4GB RAM ile geldiği anlaşılıyor. Bu ikili muhtemelen 2016'nın çoğu amiral gemisinde olacak, ancak G5 için LG G4'e kıyasla önemli bir sıçrama anlamına geliyor.

Sayfadan LG G5'in Android 6.0.1 ile çalıştığı anlaşılıyor. Ancak telefonun stok Android deneyimi değil, LG'nin kendi arayüzüyle çalışacağını hatırlatmamız gerekiyor.

Hız testi sonuçları, LG G5'in çoklu çekirdekte 5061 puanla Galaxy S7'yi geride bıraktığını gösteriyor. Galaxy S7, aynı testte ancak 4979 puan alabilmişti. Bununla birlikte LG G5'in tek çekirdek puanı olan 2248, aynı testte 2282 alan S7'nin biraz gerisinde.

Hız testleri tabi ki gerçek hayattaki performansı yansıtmayabilir. Ancak sonuçlar, G4 gibi işlem gücünde rakiplerinin biraz gerisinde kalan telefonun ardından sevindirici. Snapdragon 820 işlemci bir yana, QHD ekran, parmak izi okuyucu, çift lensli kamera ve metal kamerasıyla LG G5 çok etkileyici bir telefon olacak gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bildiğim kadarıyla exynos işlemcisi snapdragon 820 den daha hızlıydı o sürün ve g5 karşılaştırıldığında muhtemelen samsung kazanacaktıe

Haber nedense yanlı gibi duruyor.

Adamların ne çıkarı var kardeş para mı alıyorlar LG'den :D :D

@11 Şubat 2016 21:49 Aynen oyle, manipulasyon var... Exynos islemcili degil Sapsaldragonlu modeli gcemis.

becede sadece dikkat çekmek için asparagas haber

Samsung fanboylar toplanmış :D

snapdragon zaten exnostan önde. siz dHA

Exnos ne kol saatimi ya v10 tek

Exynoss islemciyide bilioz snapdragonuda sonucta ikiside bikinen islemciler. Fakat snapdragonu bir cok marka. Kullanio exynosu samesung kullanio o yuzden snapdragon ezer gecer bnce bide lg arayuzu daha stabil 4gb ram le nekadar stabil oldugunu v10 da gorduk o yuzden burda g5 i sevmeyenlerin g5e hayran kalacagina eminim. Eh zaman gosterecek. Zaten testte samsung birinci olsa asparagas haber olmaz lg birinci olunca jaber asparagas oluyor. Nedense bunu yediremeyenler in ne is yaptigini tahmimi bell

@14 Şubat 2016 03:45 sabah kalkıp yazsana.Biraz uğraşsan almanca olacakmış.g5 s7 ne kadar hızlı olursa olsun.farketmez.testlerde birincilikten ziyade hangisi akıcı çalışacak...pili ne kadar dayanacak..oyun oynarken ısınacak mı..bunun dışındaki hız testleri sidik yarışından başka bir şey değil...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost