Lumia 640'a Windows 10 müjdesi!

Microsoft'un Windows 10 güncellemesini vereceği ilk Lumia modeli belli oldu gibi...

Lumia 640'a Windows 10 müjdesi!

Geçtiğimiz Mobil Dünya Kongresi'nde Lumia 640 ve Lumia 640 XL isimli iki yeni cep telefonu modelini tanıtan Microsoft, amiral gemisi bekleyen fanlarını bir süre daha bekletmeyi sürdürecek gibi görünüyor. Zira Microsoft cephesinden yeni amiralle ilgili çalışmalar yerine, bizim de yakından inceleme şansı bulduğumuz Lumia 640'la ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Ancak bu seferki haber, telefonu bekleyenleri heyecanlandırabilir.

Microsoft'ın İskandinavya Genel Müdürü Ossi Korpela tarafından yapılan açıklamaya göre Lumia 640, büyük ihtimalle Windows 10'a güncellenen ilk model olacak. Bu sayede Lumia 640, seride çekici bir üye olmayı başaracak gibi görünüyor.

Lumia'larda Windows 10 deneyiminin neler sunduğunu merak ediyorsanız, hatırlarsanız daha önce Lumia 830'a Windows 10'un teknik ön izleme sürümünü kurup denemiştik. İlgili videoyu buradan izleyebilirsiniz. Ancak videoda izleyeceğiniz sürümün henüz tamamlanmaktan çok uzak bir sürüm olduğunu unutmamanızda yarar var.

Lumia 640'ın ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor. Ancak diğer Lumia'ların da, 640'ın hemen ardından Windows 10 güncellemesi alacağı biliniyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

windows phone=fiyasko... boş marketle alan pişman olur...

@kuyu0kazici aldım pişman değilim asıl boş olan android marketi, 6tag bile yok, onu geçtim vlc'nin oldukça kullanışsız bir temaya sahip versiyonu google play'de var. hatta spotify'ın tasarımı bile windows phone'da başka. proshot ile creative stüdyo bile yok.

@kuyu0kazici sen en son hangi yılda kaldın? build konferansından haberdar olsaydın market sorununun kalktığını görürdün arkadaşım. ben kullanmaktan büyük keyif alıyorum. ne donma ne kasma. portlanabilen uygulamalar sayesinde eksikte kalkıyor. biraz daha bekleyin ve görün, efsane olmaya başlıyor :)

@05 Mayıs 2015 02:22 kaç yıldır uydurdukları şeyler onlar "market sorunu kalkıyor"muş 2 yıl oldu eskidi bu yalan

@kuyu0kazici bu arkadaşı ciddiye almayın başka forumda kovulup burda ahkam kesiyor.Buna kalsanız android uzay mekiği lumia alıp kullanmış mı acaba sormak gerek

Android ve ios uygulamalarıda çalışacak yakında wp de boş konuşmayın hemde wp stabilliğinde.

Ucuz android almak yerine windows alın marketi de gayet iyi daha önce eline bile almamış adamların laflarına kulak asmayın

@05 Mayıs 2015 02:49 market için telefonu eline almak gerekmiyor store girersen görünüyor zaten..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir