Mac OS X'in adı değişiyor!

Apple'ın web sitesindeki yeni bir keşif, OS X'in yolun sonuna geldiğini gösteriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
OS X'le vedalaşma zamanlı geldi!

Apple'ın web sitesinde keşfedilen belgeler, firmanın masaüstü işletim sistemi OS X'in adını "MacOS" olarak değiştireceğinin ipucunu veriyor.

Başlarda "Mac OS" olarak bilinen, daha sonra "OS X" adını alan ve bu ismiyle en son sürüm olan 10.11'e kadar ulaşan işletim sistemi, yeni ismiyle Apple TV ve Apple Watch'ın işletim sistemleri olan tvOS ve watchOS'a benzer bir isme sahip olacak.

Bu keşif, daha önce yine Apple'ın web sayfalarında OS X 10.11.4 ile ilgili bilgilerde yer alan "macOS" referanslarını doğrular nitelikte. Bununla birlikte Apple, OS X markasını en az bir güncellemede daha kullanacak gibi görünüyor. macOS adının kullanıldığına ise bu yaz düzenlenecek olan WWDC geliştirici konferansında şahit olabiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

X'in olup olmaması neyi değiştirir ki? Zaten Mac OS X olarak biliniyordu :D

@15 Nisan 2016 20:01 Aynen ben mac os x diye biliyordum :D

@15 Nisan 2016 20:01 x'in gitmesinin yanında başına Mac geliyor.

Exe den portlama seçeneği gelsin. Birde ios uygulamaları ile mac os u birleştirse microsoft gibi mac os un kullanımı artabilir.

@15 Nisan 2016 22:34 iOs ile MacOs birebir optimize çalışıyor zaten. Windows dan daha verimli ve daha basit bir şekilde hemde.

@15 Nisan 2016 22:34 o bilgisayarları ateş pahasından bile pahalıyken kullanımının senin dediğin şekilde olsa bile yükseleceğine asla inanma bence

Sen de yorum yaz

Turhost