Mahkemeden Apple'ı utandıracak hüküm

Apple Apple olalı, Samsung karşısında bu kadar utanç verici bir duruma hiç düşmemişti...

Mahkemeden Apple'ın canını çok sıkan hüküm

Geçtiğimiz hafta bir İngiltere mahkemesi, Samsung Galaxy Tab 10.1'in Apple iPad'in tasarımından kopya çekmediğine hükmetmişti. Duruşmanın hakimi Colin Briss, Galaxy Tab'in iPad kadar "havalı" olmadığını da söyleyerek tartışmalara konu olmuştu.

Şimdi ise aynı hakim, davaya yeni bir boyut ekledi. Briss, Apple'ın belirli İngiliz gazetelerinde ve dergilerinde reklam satın alarak Galaxy Tab'in bir iPad kopyası olduğu fikrini ortadan kaldırmasını istiyor. Dolayısıyla Apple'ın Samasung Galaxy Tab için reklam satın alması ve göstermesi gerekiyor. Apple'ın reklam göstermesi gereken dergiler ve gazeteler arasında Financial Times, the Daily Mail, the Guardian mobil dergisi, ve T3 bulunuyor. Mahkemenin kararına göre Apple'ın mahkemenin bu hükmüyle ilgili bir notu web sitesine yerleştirmesi ve 6 ay boyunca tutması gerekiyor. Ancak Apple'ın avukatı Richard Hacon bundan hiç de memnun değil ve mahkemeye şöyle cevap veriyor: "Hiçbir şirket web sitesinde rakibine referans vermekten hoşlanmaz."

Apple, ilk karara itiraz edeceğini daha önce açıklamıştı. Dolayısıyla İngiltere'de Apple'ın Galaxy Tab reklamlarının ortaya çıkması, biraz zaman alabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

sen kimsin de samsung'a kafa tutuyon sonun işte böyle olur....

bu ilk değil ki!!! satış rakamlarında samsung'un altında kalmak epılı utandırmıştı.

Aha adalet işte bu... Tekelci kurtlu elma beter olsun!...

hiç süphesiz ki hırsız ve kopyacı firmalar içinde en başı çeken samsungun yaptıklarının yanında bu olay devede diken kalır....

@19 Tem 2012 17:50 Hirsizlarin asil basi Apple'dir fanboycuk, sizin sirketin patronu yasarken hirsiz oldugunu kabul etmisti. HATIRLATIRIM. IOS5 USTTEN ACILIR KAYAR MENU ANDROIDDEN ASIRMADIR!!!!

@19 Tem 2012 17:50 asıl hırsız ve kopyacı Apple xerox'tan çaldıkları neydi cahil Apple fanboyu?

Bak Tarafsiz Yandas Olmayan Mahkemeler Ne Kadar Guzel Ders Niteliginde Sacma Sapan Iddaalar Arasinda Tekellesmeye Izin Vermiyorlar.Umarim Hakim Dediklerini Yaptirirda Tekelci Zihniyet Apple Uzun Zamadir Hakettigi Dersini Alir.

:)) Hey Allh' ım

Bayram mujdesi gibi oldu beeeee :D

Herkes işine baksa ne güzel olacak. Koca koca şirketler her birinin orta büyüklükte bir devlet kadar bütçesi var. Nakit akışı süper ve rakipleriyle uğraşıyorlar. İşinizi düzgün yağın kardeşim ve bırakın insanlar karar versin kimi seçeceklerine. Gelecek zamanlarda umarım bu zihniyetleri değişir. Değişmeli de...

@19 Tem 2012 19:03 açgözlülük olunca ne kadar zengin olursa olsun birbirlerinin ayağını kaydırmaya çalışır insanlar

ıphone artık bıtı.daha 4 cekırdeklı telefonu bıle yok konusuyonuz bos bos.samsung en basıtınden galaxy s 3 un en az 4 veryonunuda cıkardı nıye musterıye ozel olsun dıye 5 ayrı ımkan sunuyor sızce kım kımı taklıt edıyor.bıseyın taklıt edılmesı ııcn once kendınden ustun olması gerekırkı appla artık ustun degıl.satıs rekorları androıd telefonlarda bunu butun ıstatıksler dogruluyor.hala neyın kafasındasınız samsungun devrı basladı .)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir