Mark Zuckerberg yeni hedefini açıkladı!

Facebook'un patronu Zuckerberg, oldukça iddialı görünen yeni hedefini açıkladı!

Mark Zuckerberg yeni hedefini açıkladı!

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, evinde ve ofis ortamında kendisine yardımcı olabilecek bir yapay zeka asistanı inşa etmeyi planladığını açıkladı. "Bunu Iron Man filmindeki Jarvis gibi düşünebilirsiniz" diyen Zuckerberg Marvel'in popüler filmindeki robotik yardımcıyı referans gösterdi.

Facebook'un patronu sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla kendi sesini tanıyabilecek, sesli komutlarla evdeki aydınlatma, sıcaklık ve müzik gibi fonksiyonları kontrol edebilecek bir asistan başlatmak istediğini söyledi. Zuckerberg sonrasında ise daha iddialı görevlere geçmeyi hedefliyor.

Yeni yardımcısının kapı zilini çalacak kişileri yüzlerinden tanıyarak kendisine bildirebilecek şekilde inşa etmek istediğini söyleyen Zuckerberg, kızının yanında olamadığı anlarda, Max'in odasında nelerin olup bittiğini bu yapay zeka ile öğrenebileceğini ifade ediyor.

Bu durum Kaliforniya merkezli şirketin patronunun kişisel gelişime yönelik ilk meydan okuması değil. Zuckerberg geçmiş yıllarda Mandarin dilini öğrenmek için her ay iki kitap okuyacağını açıklamıştı.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

adam zeki beyler dağılın..:D

@05 Ocak 2016 11:50 Neden dağılalım o kadar zekiyse belki bir kaç zeka pırıltısından faydalanırız, olmaz mı? Müsaade etmez misin? Şimdi sen dağılabilirsin hadi gülüm.

@05 Ocak 2016 11:50 Sakin ol fanboy... Sakin ol....

@05 Ocak 2016 11:50 Para sende olsa sende dahiyane düşünmeye başlarsın. O kadar göklere çıkarıp Kralın soytarılığına soyunma!

Gereksiz diyeceğim millet bir ton laf edecek, süper bir olay diyeceğim millet yine bir ton laf edecek. En iyisi düşüncemi kendime saklamak. Asla bilemeyeceksiniz ne düşündüğümü!!! Not: Yazar burada toplumun kutuplaştığını kastetmektedir. Takım tutar gibi savunmayın demek istemiştir bir şeyleri. Tabi anlayana!

@05 Ocak 2016 12:08 Al sana 1 ton laf, üstelik bu bile M. Zuckerberg'in aklına gelen kadar gereksiz = gereksiz, gereksiz, gereksiz, gereksiz gereksiz gereksiz, gereksiz, dur 100 kg yer kalmış bir kürek daha atayım, gereksiz gereksiz gereks

M. Zuckerberg B..unda boncuk bulmuş gibi seviniyor! Bu işte uzmanlaşmış epeyce yol almış ABD'den Japonya'ya kadar sayılı nitelikli firma var. Milleti nasıl soyacağını düşünüyor, kendine yapay zeka Robotmuş, ulan geyşa ruhlu capon karın yok mu, al sana biyonik Robot, sanada bakar bebeğede.

Adamın adı üstünde Zuckerberg = Tatlıdağ, para datlı gelmiş olmalı ki, yeni girdiği ruh hali baba olma, çocuğunun üstüne titreme duygusu ile yapay zeka bilmem ne diye yeni tatlı para getirecek işlere kafa yoruyor. Ver eski yeşilçam filmelerinde ki gibi Necdet Tosun, Nubar Terziyan türü aşçı, bahçıvan, emektarlara malikanende iş, hem insanlar istihdam olsun hem işin insanca görülsün. Ama olurmu, kim ödeyecek bunların primlerini demi ya, robota yönelmek sadece yatırımcı rantçı zihniyettir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir