MicroOLED ile tanışın!

Minicik bir ekranda 2560x2048 gibi bir çözünürlük görmeye hazır mısınız? İşte MicroOLED!

MicroOLED ile tanışın!

10 yıl kadar öncesinde tüplü monitörler hayatımızın bir parçasıydı ve evlerden bankalara kadar hemen her yerde bu monitörlere muhtaçtık. Oysa aradan geçen yıllar LCD ekranlarla bizi tanıştırdı. Nispeten daha ince olan bu cihazlar, az yer kaplıyor ve elektrik tüketimi konusunda tüplü monitörlere göre bir hayli cimri davranıyorlardı. LED ekranlar yeni gelişmiş özellikleriyle karşımıza çıkmışken, eğilip bükülebilen OLED ekranlar da bu çıtayı biraz daha yükseltmişti.

Şimdi ise özellikle fotoğraf makineleri gibi küçük cihazlarda kullanılması beklenen MicroOLED teknolojisi üzerinde çalışmalar sürdürülüyor. Daha düşük güç tüketimi yanında mümkün olan en yüksek piksel yoğunluğuna ulaşabilen teknoloji, 5.4 milyon piksel yoğunluğuna ulaşabilirken, MicroOLED hem 16 milyon renkte SXGA (1280x1024 piksel) hem de monokrom (2560x2048 piksel) formatında bulunuyor.

100,000:1 kontrast oranıyla dikkat çeken teknoloji, ortalamada sadece 0.2W güç kullanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

iyi de o yüksek çözünürlüğü destekleyecek adama gibin ekran kartı nerde ki...???

vay canina dostum :D

o çözürnülüğü mevcut ekran kartları destekliyor zaten

CPU LA GPU BİRLEŞİYOR USB 3 ÇIKTI GÜNCELLENİYOR , DDR5 LE YENİ TANIŞTIK DDR10 CIKCAK, İE7 Yİ GÖREMEZKEN İE8 CIKTI BUNUN 10 BİN KAT HIZLISINI YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR , HD SERİSİNE GEÇEMEZKEN EKRAN KARTINDA X LİK SERİLER VAR 2 GB GÖREMZKEN 6 GB CIKMAK ÜZERE RAM DESEN 64 GB YE KADAR VAR BİZ EN FAZLA 8 İ DUYUYORUZ ? NBSAK ÖLSEKMİ :) PARA DAYANMAZ VALLA BU TEKNOLOJİYE Kİ KALDIKİ BEN LCD İ BİLE GÖREMEDİM :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play