Microsoft'a korsan Windows şoku!

Microsoft, belki de bugüne kadar gördüğü en şaşırtıcı "korsan Windows" vukuatı ile karşı karşıya!

Microsoft'a korsan Windows şoku!

Hüseyin Cem Köylü

İngiltere'nin dev teknoloji marketlerinden Comet, 94.000 adet korsan Windows Vista ve XP kurtarma DVD'si sattığı iddiasıyla Microsoft tarafından dava edildi. İddiaya göre, Hampshire'daki bir fabrikada üretilen korsan DVD'ler İngiltere'deki 248 Comet mağazasına gönderildi ve Windows'lu PC ve laptop alan kullanıcılara satıldı.

Microsoft anti-korsan hukuk danışmanı David Finn, bu yapılanın müşterilere haksızlık olduğunu belirterek "Microsoft ürünlerinin dağıtıcılarından hep daha iyisini bekliyoruz ve müşterilerimiz de daha iyisini hak ediyorlar" diyor.

Comet ise kendini kurtarma DVD'si üretmenin Microsoft'un telif haklarına aykırı olmadığını ve yaptıklarının müşterileri daha çok memnun ettiğini, kurtarma DVD'lerini satmayı bıraktıktan sonra müşterilerden olumsuz tepkiler aldıklarını söyleyerek savunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Comet firmasi hakli yaptigi is korsanlik degil. Ortada bir ince detay ise tum bilgisayarlarin lisansli olmasidir. Kurtarma DVDsi icinde MS ayri ucret istiyor, acgozlulugun bu kadari artik.

Her ne kadar bir çok sahte yazılım kullanan varsada, Microsoft haklı, Sadece 1 kişi ben memnun değilim Cd şöyle çıktı böyle geldi orjinaldi diye haberlere çıksa, o firma kayıba uğrar. Ki 200$ Verip alanla diğerini kıyaslarsanız 200$ veren adam güveni sarsılır, ya ipi tutucak yada bu işi yapmıcak sonuna kadar haklı Microsoft kim tutar seni Soy soyabildiğin kadar Herşey yalan bir gerçek sen öyleyse hakkındır.

MS bende korsan kullanıyorum bi serialle senin, 400 tllik ultimateini yükledim. İnsanları zora büküyorsun

çok pahalısın windows haediyosun korsanı
insaf et, biz de istemeyiz emek hırsızlığı ama sen soygun yapıyosun

iyi yapmışlar aynen devam

Ne adamsınız yahu! Siz Windowsa 200 TL vermeyin ama ekran kartına 1500TL verin. Akıl işi mi? Ayrıca parasını veren en ufak sorunda ücretsiz hatlarını arayıp derdine derman buluyor ve bunun için ekstra para ödemiyor.

yorum yapanların bir kısmı olayı yanlış anlamış... adamlar korsan windows a kaçak lisans vermemişler.. sadece hp gibi içinden windows dvd si çıkmayan ama lisansı olan pc lere format için kopyalnmış windows cd si vermişler ki bence çok mantıklı.. recovery temiz bir kurulum ypmıyor.. ottan poktan herşey kurulu.. lisans süresi dolmuş antivirüsler hele kaldrılana kadar candan can götürüyor.. adamlara helal olsun

bence recovery olayı herşeye müsait ve tamemen gereksiz eskisi gbi windows için ayrı driverler için ayrı dvd ler verilmeli

Sen de yorum yaz