Microsoft'un Android planlarından yeni işaret

Microsoft'un Android uygulamalarını Windows'a taşıma planlarından yeni bir ipucu daha ortaya çıktı!

Microsoft'tan yeni işaretler!

Microsoft, uygulama mağazasının rakiplerinin karşısında geride kaldığının farkında ve bu önemli açığını kapatmak üzere bir süredir çalışıyor. Firmanın Android uygulamalarını Windows mağazasına getirme planları, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Yeni gelen bilgiler ise bu planların hayatta olduğunu ve Microsoft'un mağazasını geliştirmek için girişimlere devam ettiğini gösteriyor.

Yazılım devinin 3 Şubat'ta yayınladığı bir iş ilanı, şu tanımı taşıyor: "Windows platformuna daha fazla uygulama getirme konusunda büyük işler başarmak istiyor musunuz?" İlanda Microsoft'un "cihazların ve hizmetlerin müşteriler ve geliştiriciler tarafından algılanış biçimini değiştirecek" bir yeni nesil uygulama platformu geliştirdiğinden de bahsediliyor. İlanda platformun geliştiricilerin Windows'u büyük bir hızla ve verimlilikle zenginleştireceklerinden de bahsediliyor. Özelikle bu son cümle, firmanın Android uygulamalarıyla ilgili planlarını akla getiriyor.

Microsoft şimdiye kadar Android uygulamalarını çalıştırma planlarından bahsetmese de, bu iş başvurusu dedikoduları güçlendirecek nitelikte. Ancak bu iş Microsoft için çok kolay olmayabilir çünkü teknik konular bir yana, Android uygulamalarının Windows platformunda çalıştırılması yasal sorunlar da doğurabilir.

Okuyucu Yorumları