Microsoft'un Android planlarından yeni işaret

Microsoft'un Android uygulamalarını Windows'a taşıma planlarından yeni bir ipucu daha ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'un Android planlarından yeni işaretler!

Microsoft, uygulama mağazasının rakiplerinin karşısında geride kaldığının farkında ve bu önemli açığını kapatmak üzere bir süredir çalışıyor. Firmanın Android uygulamalarını Windows mağazasına getirme planları, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Yeni gelen bilgiler ise bu planların hayatta olduğunu ve Microsoft'un mağazasını geliştirmek için girişimlere devam ettiğini gösteriyor.

Yazılım devinin 3 Şubat'ta yayınladığı bir iş ilanı, şu tanımı taşıyor: "Windows platformuna daha fazla uygulama getirme konusunda büyük işler başarmak istiyor musunuz?" İlanda Microsoft'un "cihazların ve hizmetlerin müşteriler ve geliştiriciler tarafından algılanış biçimini değiştirecek" bir yeni nesil uygulama platformu geliştirdiğinden de bahsediliyor. İlanda platformun geliştiricilerin Windows'u büyük bir hızla ve verimlilikle zenginleştireceklerinden de bahsediliyor. Özelikle bu son cümle, firmanın Android uygulamalarıyla ilgili planlarını akla getiriyor.

Microsoft şimdiye kadar Android uygulamalarını çalıştırma planlarından bahsetmese de, bu iş başvurusu dedikoduları güçlendirecek nitelikte. Ancak bu iş Microsoft için çok kolay olmayabilir çünkü teknik konular bir yana, Android uygulamalarının Windows platformunda çalıştırılması yasal sorunlar da doğurabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Böyle bir şeyin olması en çok android e zarar verir. Çünkü bir uygulamanın android versiyonu, wp versiyonundan daha yavaş çalışıyor ve bu yüzden alternatifi olan uygulamalarda wp ye öncelik tanımaya başlarsınız.

@06 Şub 2015 18:04 android çok kaynak tüketen bir sistem. wp ye android uygulamalrı gelirse de 2 ihtimal var: 1.android uygulamaları wp de daha hızlı çalışacak. 2. wp de android gibi hantal bir yapıya bürünecek.

ne güzel iki işe yaramaz yan yana :) hadi bakalım....

@06 Şub 2015 18:14 Yıl oldu 2015 hala senin gibi Fanboylar yok olmadı şu dünyada

Ne dusunurseniz onu algılarsınız, bende tamamen farklı bir dusunce dogurdu o cumle :)

Çalıştırsa bile bunu bir emülatörle yapacaktır bu da bu uygulamaların Windows Phone için yazılmış uygulamalardan daha yavaş çalışacağı anlamına gelir.

Bu Windows için buyuk bir hata olur zaten windows için uygulama yazmaya zorlanan geliştiriciler bole bir durumda wp için hiç uygulama geliştirmezler ve wp mağazası iyicene dibe vurur bir lumia kullanıcısı olarak virussuz ve kontrollu bir mağaza deneyimi yaşatan wp kendi kullanıcılarına ihanet etmiş olur gerek yok zaten populer uygulamaların birçoğu mağazada mevcut.

Microsoft Lumialarına android yüklesin kestirmeden halletsin

Şerefsiz tirtikci

Emulator ile çalışacaktır buda wp kasacak anlamına gelir

microsoft halleder yaa ne olacak en fazka google play kurar wp ye çekirdek üzerindende apk mode a izin verir emulatore bile gerek kalmaz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play